لبه تکنولوژی

برنامه گسترده تویوتا برای توسعه فناوری خودران

منبع: ایسنا
شرکت خودروسازی تویوتا در حال تاسیس یک شرکت تحقیقاتی جدید با سرمایه 2.8 میلیارد دلار برای توسعه خودروهای خودران است.
 
به گزارش انگجت، رویای خودروهای خودران در سر تویوتا بسیار بزرگ است، بنابراین در حال ایجاد یک شرکت جدید برای سرعت بخشیدن به توسعه تکنولوژی آن است.
 
این خودروساز با دیگر شرکت‌های ژاپنی نظیر "Aisin Seiki" و "Denso" برای ایجاد موسسه پیشرفته تحقیقات و توسعه تویوتا یا "TRI-AD" همکاری می‌کند.
 
در حالی که این شرکت‌ها هنوز در حال تصمیم‌گیری بر سر نحوه همکاری و چگونگی آن هستند، اما همگی یک هدف روشن دارند؛ توسعه کامل، یکپارچه، کیفی، نرم‌افزاری و سخت‌افزاری رانندگی خودکار.
 
شرکا 300 میلیارد ین یا حدود 2.8 میلیارد دلار برای دستیابی به این هدف سرمایه‌گذاری خواهند کرد و در حال حاضر در جستجوی مکان مناسب برای استقرار دفتر در توکیو هستند.
 
هنگامی که این کار انجام شود، آنها قصد دارند تا حدود 1000 کارمند، هم از پرسنل کنونی خود و هم نیروهای جدید جذب کنند.
 
دکتر "جیمز کافنر"، مدیر عامل این شرکت جدید در بیانیه‌ای گفت: تولید یک نرم‌افزار با کیفیت، یک عامل موفقیت مهم برای برنامه خودروهای خودران تویوتا است. ماموریت این شرکت این است که با افزایش توانایی گروه تویوتا از طریق استخدام مهندسین نرم‌افزاری در سطح جهانی به نحوی موثرتر به توسعه نرم‌افزاری این کار سرعت ببخشد. مهندسان از سراسر جهان استخدام خواهند شد و من هیجان زده هستم که این اتفاق را رقم می‌زنم.
 
موسسه تحقیقاتی تویوتا (TRI) برای مدت زمان زیادی در حال توسعه فناوری خودروهای خودران این خودروساز بوده و حتی نسخه سطح 3 خود را در نمایشگاه CES در اوایل سال جاری عرضه کرده است.
 
سطح 3 به این معنی است که سیستم می‌تواند از سنسورهایی نظیر "لیدار"(LiDAR) برای نظارت بر محیط استفاده کند، اما راننده هنوز هم باید پشت فرمان قرار گیرد و حواسش به جاده و مسیر باشد.
 
این سرمایه‌گذاری مشترک به احتمال زیاد تویوتا را فراتر از این نقطه می‌برد و خیلی سریع‌تر از چیزی که قرار بود، به فناوری کامل خودروی خودران می‌رسد.
 

​​