باندپهن سیار

کنترل مصرف اینترنت به روش گوگل

ایران : در حال حاضر و با گسترش پوشش شبکه دیتای همراه در شهرهای مختلف اکثر ما در هر لحظه به اینترنت متصل و بسیاری از کارهای روزانه خود را از همین طریق انجام می‌دهیم.
 
همین شرایط هم باعث شده تا خیلی اوقات میزان مصرف دیتای گوشی خود را فراموش و مجبور شویم بسرعت بسته‌های اینترنت همراه بخریم. شاید به همین خاطر هم هست که اپلیکیشن‌های مختلفی طراحی شده‌اند تا به کمک آن میزان مصرف دیتای خود را اندازه‌گیری و مدیریت کنید. حتی چندی پیش در این زمینه گوگل نیز برنامه مخصوص خود برای مدیریت مصرف دیتای تلفن همراه را معرفی کرد. Datally نام برنامه‌ای است که گوگل برای کنترل دیتای تلفن همراه کاربران طراحی کرده است. آن‌طور که سایت phonearena در خبر خود نوشته هدف گوگل از طراحی این برنامه ارائه گزارش‌هایی از مصرف دیتای تلفن همراه است تا کاربر با کمک این گزارش‌ها مدیریت بهتری در میزان مصرف اینترنت تلفن همراه خود داشته باشد. این گزارش‌ها هم می‌توانند به صورت ساعتی، روزانه، هفتگی یا ماهانه باشند. کار با این برنامه هم ساده و نیاز به انجام عملیات پیچیده‌ای نیست. کافی است Data Saver این برنامه را فعال کنید در نهایت مصرف پس زمینه دیتا قطع شده و میزان مصرف اینترنت هر کدام از برنامه‌ها محاسبه می‌شود. اگر دیدید برنامه‌ای بیش از اندازه از دیتا استفاده می‌کند، می‌توانید مصرف اینترنت آن را غیرفعال کنید.
 
البته مزیت‌های Datally فقط برای محاسبه دیتای سیمکارت تلفن همراه نیست و کاربران می‌توانند میزان مصرف اینترنت وای فایی هم که به آن متصل هستند را مدیریت کنند. از طرف دیگر به کمک این برنامه می‌توانید از وجود وای فای‌های عمومی نزدیک خود باخبر شوید. با توجه به ادعای گوگل، کاربران با این برنامه توانستند بیش از 30 درصد در مصرف دیتا صرفه‌جویی کنند. این برنامه به‌صورت رایگان در اختیار کاربران اندروید قرار گرفته است.

​​