لبه تکنولوژی

حرکت تصاویر در جاده برای اطلاع عابران پیاده و وسایل نقلیه دیگر

مرکز طراحی صنعتی شرکت میتسوبیشی الکتریکMitsubishi Electric Corp فناوری برای نشان دادن تصاویر متحرک در سطح جاده با استفاده از LED­های جاسازی شده در بدنه خودرو ارائه کرده است.
 
به گزارش ایسنا و به نقل از ژاپن نیوز، تصاویر متحرک در سطح جاده برای اطلاع دادن به عابران پیاده و وسایل نقلیه دیگر در مورد چگونگی حرکت وسیله نقلیه بعدی در نظر گرفته می‌شود.
 
شرکت میتسوبیشی الکتریک زمان زیادی است که در حال ساخت فناوری برای ارائه تصاویر در سطح جاده با استفاده از LED­ها است. این شرکت در ماه اکتبر در چهل و پنجمین نمایشگاه Tokyo Motor Show  این فناوری را در معرض نمایش گذاشته است.
 
در گذشته نیز میتسوبیشی الکتریک در سطح جاده تصاویر متحرکی برای اعلان به عابران پیاده و وسایل نقلیه دیگر برای حرکت خودروها ارائه کرده است.
 
به عنوان مثال در گذشته زمانی که یک خودرو عبور می‌کرد تصویری از یک فلش به سمت عقب به نمایش گذاشته و سپس تصویر به تدریج از کنار خودرو مانند یک انیمیشن نمایش داده می‌شد. این روش در جاده‌های برفی تاثیر قابل توجهی دارد.
 
در این سیستم باز شدن درب نیز نمایش داده می‌شود. علاوه بر این برای عابر پیاده به جز تصویر، صدا نیز با استفاده از حسگرها هشدار داده می‌شود.

​​