فناوری اطلاعات

معرفی بورد جدید Raspberry Pi؛ ⁣گزینه‌ای فراتر از حد انتظار فعالان اینترنت اشیاء

منبع: وبچین

باوجود فروش بیش از ۱۴ میلیون بورد ارزان قیمت از سوی بنیاد رَزبری پای، این بنیاد هنوز هم به‌آرامی چرخه کاری خود را گسترش می‌دهد. درحالی‌که هر یک از بوردهایی که تا به امروز از سوی این بنیاد عرضه شده قابلیت‌های خاص خود را داشته‌اند، اما این بنیاد هنوز به ارائه بوردهای ارزان‌قیمت با قابلیت‌های بالا متعهد است.

به گزارش TheVerge، به‌تازگی شاهد عرضه مدل‌های جدید و نوینی از رزبری پای هستیم که ویژگی‌های بسیارخوب و منحصر به فردی داشته و می‌توانند نظر مشتریان را به خود جلب کنند: این مدل بورد جدید، دارای پردازنده چهارهسته‌ای 1.4 گیگاهرتزی، بلوتوث 4.2 و WiFi دوبانده (802.11ac) است و بسیاری از دستگاه‌های اینترنت اشیاء، قابلیت استفاده از این به‌روزرسانی را دارند.

مجهز بودن به بلوتوث 4.2 و Blutooth Low Energy باعث شده است مصرف انرژی این بورد به حداقل رسیده و در نتیجه به گزینه ایده‌آلی در پروژه‌های IoT یا سایر دستگاه‌های کاربردی در یک خانه هوشمند تبدیل شود.
⁣لازم به ذکر است هفته گذشته نیز شرکت Huawei بوردی مجهز به #هوش‌مصنوعی برپایه رزبری پای جدید معرفی کرده است؛ بورد HiKey970 مشابه یک رزبری پای عادی بوده اما بر پایه پردازنده کیرین ۹۷۰ به عنوان نخستین تراشه موبایل دارای NPU (واحد پردازش عصبی) است که برای مدیریت عملیات هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی بهینه شده است.


​​