تلفن همراه

۱۲۳۵ پروژه ارتباطی استان کرمانشاه افتتاح شد

 
وزیر ارتباطات و‌فناوری اطلاعات با حضور در مرکز ترانزیت بین المللی قصرشیرین، ۱۲۳۵ پروژه ارتباطی استان کرمانشاه را افتتاح کرد.
 
محمدجواد آذری وزیر ارتباطات و‌فناوری اطلاعات با سفر به استان کرمانشاه، طرح های ICT این استان را در قصر شیرین افتتاح کرد. 
 
آذری جهرمی هدفش را از سفر به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه حضور در میان مردم و لمس مشکلات آنها برای شناخت بهتر جهت برنامه ریزی برای رفع آن دانست و‌گفت: علاوه بر آن بررسی مشکلات ارتباطی بخصوص در روستاها و تهیه گزارش جمعبندی وضعیت پیشرفت اقدامات برای طرح در هیات دولت از اهداف این سفر است. 
 
وی با بیان اینکه اتصال شهرها از طریق زیرساخت شبکه ملی اطلاعات قابل توجه است به افتتاح مرکز ترانزیت بین المللی در قصرشیرین اشاره کرد و افزود: مدیریت ارتباطات بین الملل عراق در این مرکز صورت می گیرد که امروز افتتاح شد. 
 
آذری جهرمی با اشاره به اینکه از نظر شاخص های ICT استان کرمانشاه قبل از زلزله در رتبه ۲۲ بود، اظهار کرد: با اقداماتی که بعد از وقوع زلزله در این استان و بخصوص مناطق زلزله زده صورت گرفت این شاخص ها حداقل در بین استان های کشور شش یا هفت رتبه ارتقا پیدا کرده است. 
 
عضو‌کابینه دولت دوازدهم با اشاره به اینکه در دوران زلزله برای برقراری ارتباطات با ظرفیتی بیش از آنچه قبلا بود زحمات کشیده شد، تصریح کرد: از طرف خودم و به نمایندگی دولت از همراهی و همدلی مردم تشکر کنم باتوجه به اینکه شدیدترین زلزله چندسال اخیر در این استان رخ داد و با حواشی که داشت مدیریت آن بسیار مشکل بود، به استاندار خسته نباشید می گویم. 
 
بالاترین مقام مسوول حوزه ICT در کشور  با اشاره به بازدیدش از مناطق زلزله زده سرپل ذهاب و قصرشیرین خاطرنشان کرد: در بازدیدی که داشتم علیرغم وجود مشکلات اما می شد احساس کرد که زندگی در جریان است.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اذعان به وجود کاستی هایی در منطقه  گفت: با توجه به شرایط منطقه و شرایط اتفاقی که رخ داده طبیعی است که کاستی هایی نیز وجود داشته باشد و امیدوارم مطابق قولی که داده شده اسکان مردم شهریور ماه به طور کامل انجام شود.
 
بنابه این گزارش امروز (پنجشنبه) با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و استاندار کرمانشاه در قصرشیرین ۱۲۳۵ پروژه ارتباطی را افتتاح شد. 
 
از جمله این پروژه ها که با اعتباری بیش از ۲۹۵ میلیارد تومان به بهره برداری رسید می توان به افتتاح پایانه بین المللی فیبرنوری قصرشیرین، نصب و راه اندازی سایت های نسل سوم و چهارم تلفن همراه، افتتاح باجه های خدمات بانکی و خودپردازهای روستایی، ارتقای شبکه دیتا، انتقال و کافونوری اشاره کرد.

​​