تلفن همراه

مایکروسافت اپلیکیشن وان درایو را به‌روزرسانی کرد

 
 
مایکروسافت اپلیکیشن موبایل وان درایو (OneDrive) خود را با افزودن قابلیت پشتیبانی از سیستم عامل اندروید اوریو به‌روزرسانی کرد.
 
به گزارش ایسنا، به نقل از وب سایت phonearena، گزارش‌های منتشر شده حاکی از آن است که شرکت مایکروسافت اپلیکیشن موبایلی وان درایو (OneDrive) خود را به‌روز رسانی کرد تا گوشی‌های جدید با سیستم عامل اندروید اوریو نیز بتوانند از قابلیت‌های آن بهره‌مند شوند.
 
این به‌روزرسانی تنها برای کاربران گوشی‌های اندرویدی قابل دسترسی و اجراست. این نسخه جدید به کاربران اجازه می‌دهد تا تعداد زیادی از تصاویر، ویدیو و محتوای ذخیره شده خود را که به طور ناخواسته و ناگهانی حذف کرده‌اند، باری دیگر بازیابی و احیا کنند.
 
نسخه جدید اپلیکیشن وان درایو همچنین به کاربران گوشی‌هایی با جدیدترین نسخه سیستم عامل اندروید (نسخه 8، اوریو)، امکان بهره‌مندی  و پشتیبانی از قابلیت‌های این سیستم عامل جدید را می‌دهد.
 
از قابلیت های دیگری که به این نسخه از وان درایو اضافه شده است، می‌توان به بهینه سازی مصرف باتری و ارسال اعلانات به کاربر اشاره کرد. وان‌درایو (OneDrive) که پیش‌تر با نام اسکای‌درایو شناخته شده بود، یک سرویس ابری برای نگهداری و ذخیره‌سازی فایلهای شخصی است.
 
این اپلیکیشن به کاربران امکان بارگذاری، آپلود کردن و همگام‌سازی فایل‌ها را در یک فضای ابری می‌دهد که از طریق مرورگر وب یا سایر دستگاه‌های الکترونیکی مورد استفاده کاربر قابل دسترسی و استفاده است.
 
این سرویس ابری نخستین بار در سال 2007 میلادی به منظور رقابت با سرویس گوگل درایو ارائه و منتشر شد که در ابتدا قابلیت ذخیره سازی فایل تا حجم 7 گیگابایت را داشت اما بعدا ظرفیت خود را مقادیر بیشتری تغییر و افزایش داد.

​​