تلفن همراه

حذف اپلیکیشن مخفی‌ساز تصاویر گوشی نوجوانان از اپ استور

 
اپل اپلیکیشن ماشین حسابی را که قابلیت پنهان کردن تصاویر ذخیره شده گوشی هوشمند را داشت، از پلت‌فرم فروشگاه اینترنتی اپ استور خود حذف کرد.
 
به گزارش ایسنا، به نقل از وب سایت phonearena، پس از آنکه گزارش‌های بسیاری مبنی بر وجود اپلیکیشن‌های مخفی کردن عکس در گوشی نوجوانان از سوی والدین در کشورهای مختلفی منتشر شد، متخصصان غول تکنولوژی اپل دریافتند که یکی از اپلیکیشن‌های ماشین حساب تصاویر ذخیره شده گوشی هوشمند کاربران بخصوص نوجوانان را مخفی می‌کرده است تا والدین با چک کردن گوشی گالری و بخش تصاویر فرزندانشان متوجه تصاویر غیر اخلاقی ذخیره شده آن‌ها نشوند.
 
این اپلیکیشن که تحت پوشش ماشین حساب، عملکرد حقیقی اجرای حساب‌های ریاضی را داشت، به کاربران این امکان را می‌دهد که تصاویری را در بخش جداگانه‌ای جز گالری گوشی، ذخیره‌سازی کنند.
 
انجمن حمایت از حقوق و رفاه کودکان و همچنین پلیس انگلستان پس از بررسی‌های فراوان به این نتیجه رسیدند که این اپلیکیشن برای استفاده کاربران زیر سن قانونی (زیر ۱۸ سال) به هیچ عنوان مناسب نیست چراکه نظارت و کنترل والدین بر محتوای ذخیره شده گوشی موبایل آن‌ها را غیرممکن و دشوار می‌کند.
 
البته نخستین هشداری که برای نظارت بیشتر والدین بر استفاده کودکان از شبکه‌های اجتماعی و گوشی هوشمند داده شد، به سال ۲۰۱۵ میلادی، حدود سه سال پیش، در ایالات متحده آمریکا بازمی‌گردد که در آن اعلام شد پدر و مادرها باید بیشتر حواسشان به فعالیت فرزندانشان در فیس بوک باشد.
 
حالا اپل پس از آنکه از مساله مربوطه اطمینان حاصل کرد، اعلام کرد که تمامی این اپلیکیشن‌های مشابه را از پلت‌فرم فروشگاه اینترنتی و آنلاین اپ استور حذف کرده است.

​​