تلفن همراه

خداحافظی بریتیش تلکام با شبکه PSTN؛ مقصد بعدی NGN

منبع: ترند
شرکت مخابراتی بریتیش تلکام انگلیس قصد دارد تمامی شبکه تلفن ثابت سنتی خود (PSTN شبکه) را جمع آوری کند و شبکه تلفن ثابت مبتنی بر IP را تا سال ۲۰۲۵ به‌طور کامل راه اندازی کند.
 
این اتفاق تغییری قابل‌توجه در صنعت تلکام است، موضوعی که نشان‌دهنده حرکت از ارتباطات آنالوگ به آینده دیجیتال به رهبری فناوری فیبر نوری است.
 
بریتیش تلکام قصد دارد یک شبکه #فیبرنوری گسترده ملی راه‌اندازی کند تا همه خطوط تلفن ثابت بر بستر voice-over-IP در دسترس قرار بگیرند. انتظار می‌رود استفاده از این شبکه تا هفت سال دیگر ممکن شود.
 
اگرچه این مسئله هنوز به‌طور رسمی اعلام نشده، اما رسانه‌ها از طریق دسترسی به برخی نامه‌های رد وبدل شده میان مدیران شرکت بریتیش تله کام و مؤسسات طرف قرارداد با آنها به این موضوع پی برده‌اند.
 
هم‌اکنون چند شرکت مشاوره در حال بررسی ابعاد این موضوع هستند تا با تحقق این امر زمینه برای خداحافظی کامل کاربران با دنیای آنالوگ و مهاجرت به دنیای دیجیتال فراهم شود. احتمال می‌رود بریتیش تله کام ظرف دو هفته آینده به‌طور رسمی در این زمینه اطلاع‌رسانی کند.
 
شرکت Open Reach در اوایل سال جاری (۲۰۱۸) نیز اعلام کرده بود قصد دارد تا پایان سال ۲۰۲۰ به‌عنوان بخشی از برنامه جدید “Fibre First” به سه میلیون مشترک تجاری و خانگی در بریتانیا، اینترنت پرسرعت بر بستر فیبرنوری ارائه دهد.
 
“اپن ریچ” که شبکه FTTP آن در حال حاضر تنها ۵۰۰٬۰۰۰ خانه را تحت پوشش قرار داده، انتظار دارد هزینه راه‌اندازی و گسترش این خدمات برای اتصال هر مشترک جدید به حدود ۳۰۰ – ۴۰۰ پوند بالغ شود.
 
سایر اپراتورهای مخابراتی در برخی کشورها ازجمله آلمان، ژاپن و سوئد نیز در حال حرکت به سمت شبکه all-IP هستند.  orange فرانسه نیز قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ روند تغییر شبکه‌های خود را به شبکه جدید تکمیل کند، دویچه تلکام نیز تا سال ۲۰۱۸ همه شبکه فعلی خود را در اروپا به شبکه جدید منتقل خواهد کرد.
 

​​