بازار سرمایه

ماجرای رفت‌وبرگشت یک نامه و ابهام در «های‌وب»

منبع: بورس نیوز
دبیر کل جامعه حسابداران رسمی از جمع‌بندی کمیته تخصصی حسابداران رسمی در مورد ناشر "های وب" خبر داد.
جامعه حسابداران رسمی پاسخ ابتدایی خود را در روزهای پایانی اسفندماه به سازمان بورس اوراق بهادار ارسال کرد و این سازمان نیز پس از بررسی، پاسخ جامعه را در برخی موارد مبهم دانست و مجدداً با نامه‌نگاری خواستار اعلام موضع شفاف و صریح جامعه در این خصوص شد.
 
سید محمد علوی رئیس هیات مدیره جامعه حسابداران رسمی از تکمیل و جمع‌بندی نظر کارشناسی جامعه در خصوص ابهاماتی که سازمان بورس در پاسخ به صورت‌های مالی ناشر «های‌وب» مطرح کرده خبر داد و گفت: در کمیته تخصصی جامعه در این مورد به جمع‌بندی رسیده‌ایم و نظر جامعه طی روزهای آینده به سازمان ارسال خواهد شد.
 
برپایه این خبر بورس‌نیوز، نماد معاملاتی «های وب» از تاریخ 21 آذرماه 1396 تاکنون به دلیل آنچه ابهام نسبت به شفافیت اطلاعات عنوان‌شده از سوی سازمان بورس متوقف‌شده است.
ناشر «های‌وب» با سرمایه 400 میلیارد تومانی پس از اعلام آمادگی خود برای خرید سهام گروه پارسان‌لین و بازگشایی نماد معاملاتی آن با دستیابی به ارزش بازاری حدود دو هزار و یک‌صد میلیارد تومانی، پس از گذشت چند روز به دلیل ابهام در شفاف‌سازی‌ها و تا زمان تحقق برنامه خرید سهام گروه پارسان‌لین با توقف نماد معاملاتی خود تاکنون مواجه شده است.
 
سید محمد علیزاده مدیریت نظارت بر ناشران سازمان بورس از عدم ارسال پاسخ جامعه به سازمان تا به این لحظه خبر داد.
 
بر پایه این خبر، عدم بازگشایی نماد «های‌وب» موجبات اعتراض سهامداران این شرکت را فراهم کرده به‌نحوی‌که سهامدار این شرکت در حین سخنرانی رئیس سازمان بورس در آیین افتتاحیه یازدهمین نمایشگاه بانک، بیمه و بورس به این مقام مسئول اعتراض کرد و خواستار باز شدن این نماد شد.
 
گفتی است که حدود ۳۳۰ میلیارد تومان پول سهامداران در شرایطی در این نماد متوقف‌شده ضمن آنکه نوسانات نرخ ارز قبل از تک‌نرخی شدن و افزایش تورم موجب نگرانی بیشتر این افراد شده است.a

​​