تلفن همراه

زیرساخت: با دستور دبیرشورایعالی فضای مجازی مجوز استقرار سرورهای تلگرام در ایران لغو و کند می‌شود

telegram filter.jpg
 
شرکت ارتباطات زیرساخت با انتشار یک اطلاعیه صادقانه از ابلاغ دستور دکتر ابوالحسن فیروزآبادی -دبیر شورایعالی فضای مجازی- برای قطع ارتباط سرورهای CDN مستقر در ایران تلگرام و احتمال کندی این پیام رسان خبر داد.
 
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، شرکت ارتباطات زيرساخت در راستاي شفافيت ساختارمند كه آن را راهبردي اساسي در وزارت ارتباطات مي داند، به اطلاع عموم مي رساند: عصر روز گذشته ابلاغیه‌ای توسط دبیر محترم شورایعالی فضای مجازی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی واصل شد که بر اساس آن، مجوز قانونی صادره ي آن مرکز در سال ۱۳۹۵ در  خصوص استقرار سرورهای شبکه توزیع محتوای پیام رسان تلگرام(CDN) در ایران لغو و باطل اعلام شده است.
 
این شرکت در اطلاعیه خود آورده: بر اساس روالهای قانونی، "شرکت ارتباطات زیرساخت" موظف است نسبت به خروج این سرورها از مدار اقدام نمايد و از این پس، ترافیک این پیام رسان تنها از طریق "ارتباطات بین الملل کشور" راهیابی خواهد شد،
 
شرکت ارتباطات زیرساخت در پایان اطلاعیه خود تصریح کرده : اجرای اين ابلاغيه مركز ملي فضاي مجازي، ممکن است کاهش کیفیت استفاده از اين پيام رسان را در پی داشته باشد.
 
براساس برخی اخبار منتشر شده، پس از اعمال این دستورالعمل، ظاهرا برخی از کاربران با مشکل عدم بارگذاری تصاویر و ویدئو ها در این پیام رسان مواجه شده اند. 
 
 

​​