لبه تکنولوژی

تماشاکنید: سامانه اروپایی «تله‌پرومتئوس»‌،‌ انتقال اطلاعات بیمار به پزشک و نزدیکان او

 
آموزش بهتر به پرستاران ومتخصصان بخش مراقبت‌های ویژه در بیمارستان‌ها کمک می‌کند تا مرتکب اشتباه درمانی که عواقب جدی در بردارند،‌ نشوند. پلتفورم موسوم به «تله پرومتئوس»‌ یک پلتفورم آموزش چندرسانه‌ای به همین منظور در اروپا به راه افتاده است.
 
«تله پرومتئوس»‌ سامانه یادگیری الکترونیکی و به اشتراک گذاری اطلاعات مربوط به بیمارانی است که در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.
 
این پلتفورم در حال حاضر دربخش مراقبت‌های ویژه دو بیمارستان در اتحادیه اروپا،‌ یکی در هراکلیون در یونان و دیگری بیمارستان عمومی نیکوزیا در پایتخت قبرس مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 
یکی از پرستاران بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان عمومی نیکوزیا می‌گوید که با کمک این پلتفورم توانسته به وضعیت بیماری که در آی سی یو بیمارستان بستری است رسیدگی کند. او در ادامه می‌گوید:‌ «اولین بار که به اینجا آمدم درباره پلتفورم «تله پرومتئوس»‌ چیزهایی شنیده بودم. آن موقع مریضی داشتم که به مراقبت‌های خاصی نیاز داشت. با استفاده از«تله پرومتئوس»‌ در ظرف پنج دقیقه متوجه شدم که باید چه کار کنم.»
 
حدود ۴۰۰ نفر از متخصصان مراقبت‌های بهداشتی در دو بیمارستان در قبرس و یونان از این سیستم یادگیری الکترونیکی استفاده می‌کنند. این سیستم با کمک ۶۵۰ هزار یوورویی صندوق انسجام اتحادیه‌اروپا به را افتاده است.
 
 

​​