رسانه‌های اجتماعی

موسس واتس اپ به علت اختلاف با مدیران فیس بوک استعفا کرد

جان کوم یکی از موسسان برنامه پیام رسان واتس اپ به علت اختلاف با مدیران ارشد فیس بوک بر سر مسائل مربوط به حریم شخصی کاربران استعفا کرد.
به گزارش فارس به نقل از ورج، یکی دیگر از دلایل اختلاف دو طرف با یکدیگر اختلاف نظر بر سر مدل کسب و کار مناسب برای واتس اپ است.
 
جان کوم با همکاری برایان اکتون برنامه پیام رسان واتس اپ را طراحی کردند و بعد از مدتی کش و قوس آن را در سال 2014 به فیس بوک فروختند و از این بابت 19 میلیارد دلار دریافت کردند که 3 میلیارد دلار آن در قالب سهامی بود که فیس بوک در اختیار کوم و اکتون قرار داد.
 
پیش از این اکتون هم در ماه سپتامبر فیس بوک را ترک کرده بود و کوم هم با ارسال مطلبی در حساب شخصی فیس بوک خود این موضوع را تایید کرده است. وی در پست خود تصریح کرده که قصد دارد با یک گروه کوچک کار کند و برنامه جدیدی طراحی کند که تعداد زیادی از مردم در سراسر جهان از آن استفاده کنند.
 
مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس بوک در پاسخ به این پیام از اینکه کوم دیگر با وی همکاری ندارد، اظهار تاسف کرده و ضمن تشکر برای وی آرزوی موفقیت کرده است.
 
منابع مطلع می گویند کوم و امتون هر دو از مدافعان حفظ حریم شخصی در واتس اپ بوده اند، اما ظاهرا فیس بوک به اندازه این دو نفر نسبت به این موضوع توجه نشان نمی دهد و رسوایی های اخیر این شرکت و دسترسی شرکت کمبریج انالیتیکس به داده های خصوصی کاربران این موضوع را نشان می دهد.

​​