تلفن همراه

موضعگیری رئیس جمهور در خصوص فیلتر تلگرام: فیلتر تلگرام نه توسط دولت اجرا شده و نه مورد تایید دولت است

hrinsfil.jpg
 
حسن روحانی با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود در خصوص فیلتر تلگرام به دستور مقام قضایی موضع گیری کرد و گفت تاکنون هیچ شبکه اجتماعی و یا پیام رسانی توسط این دولت فیلتر نشده و نخواهد شد و فیلتر تلگرام نیز نه توسط دولت اجرا شده و نه مورد تایید دولت است. 
 
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، رئیس جمهور در آخرین پست اینستاگرامی خود نوشت: سیاست دولت یازدهم و دوازدهم مبتنی بر ایجاد فضای امن مجازی بوده و نه امنیتی و تاکنون هیچ شبکه اجتماعی و یا پیام‌رسان "توسط این دولت" مسدود نشده و نخواهد شد. فیلتر و مسدودسازی اخیر تلگرام نیز نه توسط دولت اجرا شده و نه مورد تأیید دولت است.

روحانی تصریح کرده "برای مسدودسازی پیام‌رسان مذکور در تاریخ ۹۷/۲/۱۰ حکم قضایی صادر و به همه اپراتورهای موبایل و ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی ابلاغ کردند تا آن‌ها رأساً اقدام به اختلال در ارتباط نمایند.
 
رئیس جمهور گفته مشابه این اقدام نیز سال گذشته و در دوران انتخابات ریاست جمهوری، برای امکان تماس صوتی تلگرام انجام شده بود.
روحانی تصریح کرد: عدم طی مراحل قانونی امور اجرایی که با استفاده از ابزار قهریه و قضاییه صورت بگیرد، در تعارض با شعار «استقلال آزادی جمهوری اسلامی» و در نقطه مقابل دموکراسی قرار دارد. اگر در عالی‌ترین سطح نظام، تصمیمی برای محدود کردن یا مسدودسازی ارتباطات مردم گرفته شده است، باید صاحبان واقعی این کشور که مردم هستند در جریان امور قرار بگیرند.
 
وی پست خود را با هشتگ های محرمانه نداریم، حکم سفارشی، جریان آزاد اطلاعات، حق انتخاب و پیام رسان به پایان رسانده است. 
 

​​