فناوری اطلاعات

برنامه‌نویسان الکسا درآمد بیشتری کسب می‌کنند

منبع: دنیای اقتصاد
ظاهرا کمپانی آمازون قصد دارد با استفاده از یک‌سری ابزار جدید امکان کسب درآمد برای برنامه‌نویسان الکسا را آسان‌تر کند. این کمپانی روز پنج‌شنبه اعلام کرد که ۲ ابزار جدید این شرکت برای برنامه‌نویسان فعال در ایالات‌متحده قابل استفاده است. این دو ابزار In-Skill Purchase و Pay for Alexa نام دارند که سال گذشته معرفی شده، اما تنها برای یک‌سری از برنامه‌نویسان قابل دسترسی بودند.
آمازون در معرفی ابزار مناسب برای کسب درآمد برنامه‌نویسان از اسکیل‌های الکسا خیلی کند عمل کرده و به‌جای آن بیشتر روی مشتریان خود و اینکه درون پلت‌فرم خیلی با تبلیغات روبه‌رو نشوند تمرکز کرده است.
این شرایط باعث رضایت قابل‌توجه کاربران و مشتریان شده، اما از طرف دیگر موجب ناامیدی عده زیادی از برنامه‌نویسان هم شده، چرا که نمی‌توانند کسب و کار قابل توجهی از طریق ساخت اسکیل‌های الکسا داشته باشند.
حال با معرفی این ۲ابزار جدید به‌نظر می‌رسد می‌توان دوباره این برنامه‌نویسان ناامید را امیدوار کرد و آنها را تشویق به ساخت اسکیل‌های پیچیده‌تر، جذاب‌تر و پرطرفدارتر کرد. در گذشته و قبل از معرفی این دو ابزار، تنها برنامه‌نویسانی که اسکیل‌هایشان جزو محبوب‌ترین اسکیل‌های الکسا بودند قادر به دریافت پول و کسب درآمد از طریق الکسا به شمار می‌رفتند.
بزار In-Skill Purchasing به برنامه‌نویسان این امکان را می‌دهد محتوای دسته‌اول یا اشتراک دیجیتال خود را بفروشند. ابزار Pay for Skill هم به فروشندگان امکان فروش محصولات‌شان از طریق اسکیل‌های الکسا را می‌دهد. با استفاده از این قابلیت، کاربران قادر خواهند بود بسیاری از محصولات خود را از طریق دستورات صوتی الکسا خریداری کنند تا ویژگی خرید صوتی الکسا بیش از پیش در بین کاربران جا بیفتد.
 

​​