فناوری اطلاعات

بازار تجهیزات صوتی و تصویری هم طعم رکود را چشید

منبع: فناوران
اگرچه دستگاه های گیرنده دیجیتال همیشه مخاطب داشته و به قول کسبه بازار لوازم صوتی و تصویری بازاری چهارفصل داشتند؛ اما در هفته های اخیر و در پی رشد قیمت دلار و کالاهای کامپیوتری، بازار گیرنده های دیجیتال هم راکد و بی رونق شده است.
 
بر اساس اعلام فعالان بازار کالاهای صوتی و تصویری، تجهیزات جانبی همیشه ضرر و زیان ناشی از رکود بازار را جبران می کرد؛ اما در هفته های اخیر تقاضا برای این تجهیزات هم به شدت کاهش یافته و بازار این کالاها بدون مشتری است.
یکی از فعالان بازار این کالا در خیابان جمهوری می گوید: تا پش از این عینک های سه بعدی یدکی، ساندبار، دستگاه های گیرنده دیجیتال و کابل های رابط فروش خوبی داشتند. اما حالا حتی این تجهیزات هم مخاطب ندارند و بازار این کالا روزهای سختی را می گذراند.
وی با بیان نزدیک شدن به ماه رمضان هم می گوید: بی شک قرار گرفتن در ماه رمضان هم به رکود بازار می افزاید و اینطور که پیداست نباید انتظار بهبود اوضاع بازار را داشت.
یکی دیگر از فعالان بازار کالاهای صوتی و تصویری هم با تایید این موضوع که مشکل کسبه بازار دیگر کالای قاچاق و بانه و سایر شهرهای مرزی نیست، می گوید: مشکل کاهش قدرت خرید هم نیست. بلکه مشکل اصلی انتظار خریداران برای کاهش قیمت هاست که این انتظار به دلیل وعده های دولت و مشخص نبودن روند نرخ دلار ایجاد شده است. در چنین شرایطی هر کارشناسی تحلیلی سلیقه ای از وضعیت بازار ارایه می دهد و مشخص نیست که واقعا باید انتظار کاهش یا رشد بیشتر نرخ دلار را داشت. این فعال بازار می گوید: شاید بهتر باشد که دولت درباره تصمیم های اقتصادی و دست کم درباره نرخ ارز شفاف سازی کند تا هم واردکنندگان و فروشندگان و هم خریداران تکلیف خود را بدانند.

​​