تلفن همراه

وزیر ارتباطات اتصال 108هزار مدرسه کشور به شبکه ملی اطلاعات توسط همراه اول شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه از همراه اول انتظار دارم که 108 هزار مدرسه در کشور را به شبکه ملی اطلاعات متصل کند، گفت: اگر هیات دولت تصویب کند پارک توسعه اقتصاد دیجیتال با امتیازات ویژه ای در حوزه بیمه و مالیات شکل می گیرد که در تمام استان های کشور احداث می شود.

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و‌فناوری اطلاعات در مراسم افتتاح پروژه های همراه اول با بیان اینکه همراه اول پرچمدار ارتباطات کشور است، گفت: در راستای ماده ۶۹ برنامه ششم توسعه کشور که هوشمندسازی را برعهده وزارت ارتباطات گذاشته است، از همراه اول انتظار دارم تا ظرف یک سال ۱۰۸ هزار مدرسه کشور را به شبکه ملی اطلاعات متصل کند تا در سال آینده یکی از برنامه ها اعلام اتصال این مدارس به شبکه ملی اطلاعات باشد. 
 
وی با اشاره به تکلیف مجلس مبنی بر افزایش ۳۰ رتبه ای شاخص IDI افزود: دو حوزه باید مورد توجه قرار گیرد که نخست کاربرد فناوری اطلاعات و استفاده از آن را باید پیگیری کرد بطوری که ۱۸ میلیون کاربر همراه اول در کشور داریم که از گوشی هوشمند استفاده نمی کنند بنابراین انتظار داریم تا سال آینده این تعداد به کمتر از ۵ میلیون کاربر برسد که قاعدتا با استفاده از تولیدات بومی یا داخلی سازی تولیدات کار را باید پیش برد. 
 
آذری جهرمی با بیان اینکه مطابق آمارهای جهانی نرخ رشد درآمد اپراتورهای موبایل در دنیا به نقطه اشباع رسیده است، اظهار کرد: این درحالی است که نرخ رشد درآمدهای حاصل از فناوری اطلاعات با رشد فزاینده ای ادامه دارد که البته در این حوزه همراه اول همکاری های خود را با دانشگاه های مختلف آغاز کرده است. 
عضو کابینه دولت تدبیر و امید با اشاره به اینکه ۵۶ درصد نرم افزارهای تولید شده کافه بازار متعلق به خارج تهران بوده است، اظهار کرد: باید در حلقه های معیوب توسعه فناوری اطلاعات در شهرستان ها سرمایه گذاری کرد. 
 
بالاترین مقام مسوول حوزه ICT کشور همچنین خبر داد: لایحه ای با امضای ۶ عضو هیات دولت تدوین و ارایه شده است که در صورت تصویب هیات دولت پارک توسعه اقتصاد دیجیتال شکل می گیرد که سازمان فناوری اطلاعات متولی آن خواهد بود.

​​