فناوری اطلاعات

گلایه فعالان خیابان سورنا از فروشندگان پشت شهرداری؛ راه قاچاق مسیریاب ها باز است

منبع: فناوران
بازار خرید و فروش دستگاه های مسیریاب هم به رکود کشیده شده است.
 
به گفته فعالان بازار تجهیزات صوتی خودرو، اگر چه در ایام منتهی به شب عید بازار تا حدودی رونق داشت؛ اما از ابتدای سال 97 تا کنون بازار تجهیزات صوتی و همچنین دستگاه مسیریاب به شدت بی رونق شده است.
به گفته فعالان بازار این کالا در ماه های اخیر حتی میزان واردات این کالاها به بازار کاهش یافته و واردکنندگان برای تامین موجودی بازار تلاشی نمی کنند.
در این رابطه اما برخی از فعالان می گویند که بازار این کالاها در خیابان پشت شهرداری و گمرک تهران گرم است و واردکنندگان کالاهای قاچاق به راحتی انواع کالا و تجهیزات دیجیتال و کامپیوتری را در این مناطق به فروش می رسانند و سود خوبی هم از محل فروش این کالاها به دست می آورند.
یکی از فعالان بازار در این زمینه می گوید: خریداران دیگر مانند سابق به اصالت و گارانتی دستگاه ها توجهی نمی کنند و برای آنها در شرایط فعلی قیمت مهم است. به همین دلیل با میل و رضایت بابت کالای قاچاق هزینه می کنند.
وی می گوید: تا پیش از این مشکل ما بانه بود؛ اما حالا کالاهای قاچاق از سایر شهرهای مرزی به بازارهای سطح کشور سرازیر شده و در خیابان ها به راحتی به فروش می رسند. حتی برخی از وب سایت و فروشگاه های مجازی کالاهای قاچاق را با سود بالا به فروش می رسانند و با هیچ مشکلی هم مواجه
 نمی شوند.
یکی دیگر از فعالان بازار هم با تایید گفته های همکارش می گوید: خیابان سورنا که بورس تجهیزات صوتی و تصویری خودرو است، در رکود دست و پا می زند و در عوض قاچاق فروش ها سود خوبی از شرایط به وجود آمده می برند. وی افزود: در صورتی که شرایط به همین صورت پیش رود، نابودی این بازار هم مانند بازار کامپیوتر دور نیست.
 

​​