فناوری اطلاعات

انگلیس به دنبال شفاف سازی قوانین اینترنت

منبع: انتخاب
دولت انگلستان در تلاش است تا قوانینی جدید را برای کنترل رفتارهای نا امن در شبکه‌های اجتماعی تصویب کند.
وزیر فرهنگ بریتانیا در این خصوص می‌گوید: قوانین جدید باعث می‌شوند که بریتانیا «امن‌ترین مکان آنلاین در جهان» باشد. به‌ گزارش انتخاب طبق گفته مت هنکوک، شرکت‌های مبتنی بر شبکه‌های اجتماعی طی سال‌های گذشته اقدامات مثبتی را برای حفاظت از اطلاعات کاربران انجام می‌دادند، اما اکنون عملکرد آنها‌ با صنعت درآمیخته است.
دولت بریتانیا، سال گذشته پیشنهاد‌هایی را مبنی بر اعمال سختگیری‌های گسترده در خصوص فعالیت‌های شرکت‌های رسانه‌ای اجتماعی مانند فیس بوک و توئیتر مطرح کرد.
این اقدامات با هدف کاهش مشکلات و آسیب‌های اجتماعی مطرح می‌شد.  اما محتوای قوانین جدید سختگیرانه‌تر است و شامل راهکارهایی برای مبارزه با آزار و اذیت، ارعاب و تحقیر به کمک انواع محتوای آنلاین می‌شود و گزارش شفاف‌سازی فضای اینترنت برای جلوگیری از سوء‌استفاده‌های آنلاین را به‌طور کامل در قوانین بریتانیا قرار می‌دهد.
هنکوک در این خصوص گفت: «به‌ طور کلی تکنولوژی‌های دیجیتال نیروی مناسبی را در سراسر جهان شکل می‌دهد و ما همیشه باید از نوآوری و تغییر برای بهبود شرایط استفاده کنیم. ما بشدت از شرکت‌های فناوری پشتیبانی می‌کنیم اما درعین حال تمایل داریم مردم خود را در شرایط ایمن نگه داریم.بنابر این ما امروز اقداماتی جدی‌تر را انجام می‌دهیم، تا اطمینان حاصل کنیم که اطفال در برابر اینترنت محافظت می‌شوند.»
 در ماه اکتبر، یک شرکت مشاوره‌ای آنلاین در بریتانیا گزارش داد که از هر 10 نفر، 4 نفر در معرض سوء‌استفاده آنلاین و 60 درصد در معرض محتواهای نامناسب بوده‌اند.
 

​​