فناوری اطلاعات

گرانی تلویزیون فوتبال دوست ها را به سمت ویدیوپروژکتور کشاند

منبع: فناوران
با فرا رسیدن ایام برگزاری مسابقات والیبال لیگ ملت ها و همچنین جام جهانی فوتبال بازار تبلیغات شرکت های عرضه کننده تلویزیون داغ شده است.
 
برندهایی که در صدد هستند تا بهترین محصولات خود را برای این ایام به خریداران عرضه کنند تا آنها را در لذت تماشای مسابقات با کیفیت بالاتر همراهی کنند.  
در بازارهای جهانی تلویزیون های سایز بزرگ فروش بالایی دارند و هر روز وب سایت های خبری لیستی بلندبالا از تلویزیون های سایز بزرگ و جدید را برای خرید پیشنهاد می دهند. در ایران اما به دلیل رکود حاکم بر بازار و کاهش قدرت خریداران، خبری از رونق در بازار تلویزیون و به ویژه نمونه های گران قیمت نیست و تبلیغات برندهایی مانند سامسونگ، ال جی و ... چندان اثربخش نبوده است.
فعالان بازار می گویند: برخی از برندها تخفیف و برخی جوایزی نفیس برای خرید تلویزیون های صفحه بزرگ و جدید در نظر گرفته اند؛ اما قیمت گران موجب شده است که این تبلیغات تاثیری که باید نداشته باشد. علی صالحی، یکی از فعالان بازار تلویزیون می گوید: دلیل این اتفاق وضعیت اقتصادی جامعه است . زیرا هر کاربر علاقه مند به فوتبال تمایل دارد با یک تلویزیون سایز بزرگ و جدید برنامه مورد نظر را تماشا کند.
 وی افزود: در کنار این اتفاق شاهد رونق نسبی در بازار دستگاه های ویدئوپروژکتور هستیم. این فعال بازار افزود: طی ماه های اخیر این بازار رونق گرفته و نمونه هایی با کیفیت تصویر بالا و قیمت حدودی 3 تا 4 میلیون تومان در بازار محبوب شده اند.
به گفته وی، دستگاه های ویدیو پروژکتور به خوبی توانسته اند توجه علاقه مندان به فوتبال و فیلم را به خود جلب کنند و با توجه به اینکه قابل حمل بوده و تصاویر را با کیفیت مطلوب روی دیوار نمایش می دهند، مخاطبان بسیاری یافته اند. به گفته کارشناسان هم دستگاه های ویدیو پروژکتور به رقبایی برای تلویزیون های سایز بزرگ تبدیل خواهند شد.  
 

​​