تلفن همراه

اسنپ: خلاقیت در کسب‌وکارهای ایرانی جای خود را به راهکارهایی برای دور زدن تحریم‌ها داده!

خلاقیت در کسب‌وکارهای ایرانی جای خود را به راهکارهایی برای دور زدن تحریم‌ها داده است/ امیدواریم سیاست فیلترینگ به زودی تغییر کند
مدیر ارشد فن آوری اسنپ گفت: متاسفانه با محدودیت‌های موجود وضعیت به شدت سخت خواهد شد و عملا سرعت تغییر و در عین حال خلاقیت در کسب‌وکارهای ایرانی جای خود را به دست و پنجه نرم کردن با مشکلات روزمره و درست کردن زیرساخت‌ها خواهد داد. این مشکل بزرگی است و به شدت بر سرعت تغییر در کسب‌و‌کارهای ایرانی تاثیر می‌گذارد.
 
حسین مرادقلی در گفت‌وگو با ایلنا در خصوص پولی شدن خدمات گوگل مپ و تاثیر آن در روند کاری این شرکت و شرکت‌های مشابه گفت: گوگل تغییراتی در ساختار پرداخت خود به وجود آورده و استفاده از کارت اعتباری بین‌المللی را الزامی کرده است. در اصل الزام استفاده از کارت اعتباری بین‌المللی برای استفاده از API های گوگل است. گوگل ۲۰۰ دلار برای هر ماه استفاده از اعتبار رایگان در نظر گرفته که عملا اکثر استارتاپ‌ها با توجه به سرویس‌هایی که استفاده می‌کنند نیاز به پرداخت پولی نخواهند داشت. با این حال مشکل پرداخت برای تمام کسب‌و‌کارهای داخل کشور وجود دارد و عملا روی آوردن به راهکارهایی برای دور زدن آن روندی فرسایشی خواهد داشت.
 
مدیر ارشد فن آوری اسنپ در خصوص کاهش سرعت اینترنت و بروز مشکل برای خدمات دهی شرکت گفت: مشکلات جدی‌ در شبکه زیرساخت به وجود آمده که همه کسب‌وکارها را تحت تاثیر قرار داده است. این مشکلات عموما به دلیل محدودیت‌های فیلترینگ است. امیدواریم این سیاست به زودی تغییر کند و دیگر شاهد تجربه‌های این چنینی نباشیم.
 
وی در خصوص تاثیر تحریم‌ها بر کسب و کارهای نوین گفت: مسلما ما تمایلی به ساخت دوباره چرخ نداریم و ترجیح می‌دهیم از سرویس‌های خوبی مانند خدمات ابری و نقشه که به بلوغ رسیده‌اند بهره ببریم تا بتوانیم محصولات با کیفیت‌تری تولید کنیم. متاسفانه با محدودیت‌های موجود وضعیت به شدت سخت خواهد شد و عملا سرعت تغییر و در عین حال خلاقیت در کسب‌وکارهای ایرانی جای خود را به دست و پنجه نرم کردن با مشکلات روزمره و درست کردن زیرساخت‌ها خواهد داد. این مشکل بزرگی است و به شدت بر سرعت تغییر در کسب‌و‌کارهای ایرانی تاثیر می‌گذارد.

​​