تلفن همراه

تلاش اپراتورهای مجازی موبایل برای سهم‌گیری از بازار اشباع سیم‌کارت

منبع: فارس
اپراتورهای مجازی موبایل در بازار اشباع سیم‌کارت برای جلب نظر مخاطبان پیشنهادهای رایگان اینترنت همراه، مکالمه و پیامک درون شبکه نامحدود، مکالمه خارج شبکه و پیامک، اشتراک‌های سرویس‌های محتوایی را ارایه می‌کنند.
در بازار اشباع سیم کارت کشور، اپراتورهای مجازی تلفن همراه تازه مجوز گرفته به دنبال جذب مشترک و کسب بازار هستند و طبق پیش‌بینی کارشناسان راه سختی را برای موفقیت در پیش دارند.
 
اپراتور مجازی تلفن همراه (Mobile Virtual Network Operator) اپراتوری است که امکانات فیزیکی برای ارسال مکالمات و داده‌ها از خود ندارد و با انعقاد قرارداد با یکی از 3 اپراتور اصلی (Mobile Network Operator) خدمات را به صورت عمده خریداری کرده و با نشان تجاری خود به فروش خدمات تلفن همراه، در بازار خرده‌فروشی اقدام می‌کند.
 
 در حال حاضر اپراتورهای مجازی موبایل برای جلب نظر مخاطب پیشنهادهای رایگان مختلفی از جمله اینترنت همراه، مکالمه و پیامک درون شبکه نامحدود، مکالمه خارج شبکه و پیامک، اشتراک‌های سرویس‌های محتوایی را ارایه می‌کنند.
 
در تلاش اپراتورهای مجازی موبایل برای معرفی و جذب مخاطب، اخیرا یکی از اپراتورهای مجازی اینترنت موبایل در تعطیلات عید فطر را رایگان کرده است و اگر مشترکین قبلی و جدید این اپراتور سیم‌کارت خود را فعال و نخستین تماس را برقرار کرده بودند در طول ۲ روز تعطیلات عید سعید فطر، روزانه ۷ گیگابایت اینترنت همراه هدیه می‌گیرند.
 
پیش از این نیز، این اپراتور در طرح بسته های آغازین در صورت برقراری مکالمه تا سقف 20 گیگابایت اینترنت همراه هدیه می‌داد.
 
تجربه جهانی نشان می‌دهد اپراتورهای مجازی تجارت پُر‌ریسکی هستند. کمتر از یک سوم و به گفته برخی از آمارها کمتر از یک چهارم این تجارت‌ها با موفقیت روبرو می‌شوند. طبق پیش بینی کارشناسان در حال حاضر بازار ایران تشنه سرویس‌های متنوع است و در زمینه سرویس‌ در بازار بکری هستیم که ارایه سرویس‌های جدید و موضوعی می‌تواند شانس موفقیت اپراتورهای مجازی موبایل در ایران باشد.

​​