فناوری اطلاعات

طلایی: آینده خوبی در انتظار تولید و صادرات نرم افزار کشور نیست

منبع: ایلنا
رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم‎افزار گفت: با توجه به تحریم های آمریکا علیه کشورمان، شرکت های ایرانی نمی توانند به طور مستقیم از گوگل درخواست خدمات دهی کنند و بر همین اساس باید از طریق سایر شرکت های اروپایی و آسیایی که دارای کردیت کارت هستند، تحریم ها را دور بزنند و درخواست این سرویس را از گوگل داشته باشند.
 
محمدرضا طلایی درباره پولی شدن گوگل مپ و استفاده از خدمات آن و تاثیرگذاری آن روی کسب وکارهای اینترنتی گفت: این مساله به طور حتم بر کسب وکارهای نوین که بر مبنای اینترنت است تاثیر می گذارد. اما موضوعی که در اینجا مطرح است این است که این خدمات برای شرکت های تجاری یا کسانی که از گوگل مپ استفاده تجاری می کنند، پولی شده است و کاربران عادی همچنان می توانند رایگان از آن استفاده کنند.
وی ادامه داد: با توجه به تحریم های آمریکا علیه کشورمان، شرکت های ایرانی نمی توانند به طور مستقیم از گوگل درخواست خدمات دهی کنند و بر همین اساس باید از طریق سایر شرکت های اروپایی و آسیایی که دارای کردیت کارت هستند، تحریم ها را دور بزنند و درخواست این سرویس  را از گوگل داشته باشند. البته این کار نیز ممکن است هزینه های مربوط به خودش را داشته باشد و حتی امکانپذیر نباشد اما به هر حال دیگر نمی توان از این امکان گوگل به طور رایگان استفاده کرد و شرکت های فناوری نوین باید فکر دیگری در این باره داشته باشند. وی گفت: وضعیت شرکت های فن آوری و آی تی ما مناسب است. دولت و معاونت فن آوری نیز حمایت های خوبی از فعالان کسب وکارهای نوین داشته اند اما باید خود را برای تحریم ها آماده کنند. چیزی که مشخص است با وضعیت موجود شرایط خوبی در آینده در بحث تولید و صادرات نرم افزار نخواهیم داشت.
 

​​