رگولاتوری

مایکروسافت رقیب جدی گوگل و اپل در عرصه خبر

با توجه به بازار داغ اخبار در فضای مجازی، پیش از این کمپانی‌های فناوری همچون اپل و گوگل، اپ‌هایی ویژه خبر تولید کرده بودند و حالا مایکروسافت نیز به جرگه آنها پیوسته و حتی شاید به رقیبی جدی برای اپل نیوز و گوگل نیوز تبدیل شود.
به‌گزارش زومیت، پس‌از اپلیکیشن‌های Apple News و Google News، باید گوش ما با نام اپلیکیشن مایکروسافت نیوز(Microsoft News) هم آشنا شود. مایکروسافت نیوز به‌کاربران اجازه می‌دهد همانند خبرخوان‌های دیگر، موضوعات مورد علاقه خود ازجمله تناسب اندام، ورزش، امور مالی، خودرو، سرگرمی، حیوانات و غذا را انتخاب کرده و بخوانند. کاربران می‌توانند این خبرخوان را طوری تنظیم و شخصی‌سازی کنند که برخی اخبار مهم را به‌صورت اعلان مهم یا breaking news مشاهده کنند.
همچنین امکان دسترسی و دنبال کردن اخبار محلی و شهری یا اخبار جهانی وجود دارد و البته برای خواندن اخبار در طول شب نیز فکری شده است. مود تاریک این اپلیکیشن اجازه می‌دهد که شب هنگام، خبرها بهتر خوانده شوند و کاربران برای خواندن مداوم و طولانی مدت خبرها خسته نشوند. گفته می‌شود مایکروسافت، نام اپلیکیشن خبرخوان MSN خود را یک ارتقای ساختاری و رابط کاربری داده و آن را با نام جدید Microsoft News معرفی کرده است. البته هنوز سایت خبری MSN تغییر نام نیافته و مشخص نیست روی وب با همان نام قدیمی به فعالیتش ادامه می‌دهد یا اینکه به «مایکروسافت نیوز» تبدیل می‌شود. لازم به ذکر است که اپلیکیشن مایکروسافت نیوز برای اندروید در فروشگاه گوگل‌پلی و برای iOS هم از اپ‌استور قابل دانلود است.
 

​​