فناوری اطلاعات

روبات جدید Boston Dynamics

منبع: آی تی ایران
ظاهر روبات Hell Hound ساخته شده توسط شرکت Boston Dynamics شاید ترسناک به نظر بیاید اما حداقل این مدل روبات‌ها امکان پرواز کردن ندارند. اما اگر فکر می‌کنید که این سبک از روبات‌ها قرار نیست آسمان را نیز فتح کنند، سخت در اشتباهید!
 
محققان دانشگاه توکیو نوعی پهپاد با نام اژدها (Dragon) مجهز به دو روتر طراحی کرده‌اند که قادر است تغییر شکل داده و روبات تبدیل شود. از آنجا که این روبات، شباهت زیادی یه یک مار پرنده دارد، نام اژدها نیز دقیقا بر همین اساس انتخاب شده است.
 
طبق گفته موسسه Electrical and Electronics Engineers، دلیل دیگر انتخاب نام اژدها برای این روبات این است که می‌تواند بر اساس موقیت مکانی تغییر شکل و ساختار دهد: صاف، افقی، مورب و حتی قادر است به شکل مار درآید. به عبارت دیگر، از دست این روبات نمی‌توانید قایم شوید اما اگر خوش شانس باشید شاید بتوانید فرار کنید. خوشبختانه مدلی که در فیلم زیر مشاهده می‌کنید، نسخه پروتوتایپ بوده و تنها قادر است تا سه دقیقه پرواز کند!
 
روبات‌هایی با سبک ترسناک و عجیب و غریب، به تازگی توسط شرکت سرشناس Boston Dynamics توسعه یافته‌اند و قرار است به دنیای بزرگی تبدیل شوند. این شرکت به دلیل طراحی و تولید روبات‌های استثنائی و چابک خود معروف است و حتی قرار است روباتی تحت عنوان روبات «سگ» را سال آینده برای فروش عرضه کند.
 

​​