لبه تکنولوژی

اسکوتری که وقتی سوارش نیستید دنبالتان می‌آید

 
اسکوتر جدید موسوم به "کانگورو" که به دست مهندسان ژاپنی ساخته شده است، می‌تواند مثل یک دستیار شخصی عمل کند و شما را دنبال می‌کند تا هر زمان که سواری خواستید، در اختیارتان باشد.
 
 
به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، افرادی که به دنبال یک راه حل برای حمل و نقل‌های کوتاه هستند، امروزه انتخاب‌های زیادی دارند، اما "کانگورو"(CanguRo) چیزی بیش از یک سواری راحت را ارائه می‌دهد.
 
کانگورو دارای برخی از ویژگی‌های مفید است که در آن تعبیه شده است. مانند اینکه قادر به دنبال کردن کاربر است و یا می‌تواند به طور خودکار به نقطه‌ای که برایش مقرر کرده‌اید، برود.
 
این ربات توسط "شونجی یاماناکا" در مرکز پژوهشی فناوری ربات‌های آینده (fuRo) در ژاپن، طراحی شده است که به عنوان یک دستیار شخصی برای حرکت به دنبال کاربر عمل می‌کند.
 
 
این اسکوتر هوشمند در حالت اولیه خود، 550 میلی‌متر طول دارد که قابلیت کشش تا 750 میلی‌متر را دارد و با استفاده از هوش مصنوعی و داده‌های حسگرها و تخمین موقعیت خود در محیط، نقشه‌های 3 بعدی تولید می‌کند.
 
مجموعه حسگرها شامل یک دوربین دید عریض لیدار 3 بعدی و حسگر فاصله هستند. این اسکوتر بر روی سیستم عامل منحصر به فرد خود کار می‌کند و می‌تواند به طور خودکار کاربر را دنبال کند.
 
همچنین کاربر می‌تواند با استفاده از یک تبلت یا گوشی هوشمند، اسکوتر را به صورت بی‌سیم کنترل کند.
 
این ربات را می‌توان به طور خودکار به یک مکان خاص فرستاد تا پس از اتمام کار کاربر، دوباره به نقطه اولیه بازگردد و به خدمت گرفته شود.
 
 
بیشینه سرعت این اسکوتر هوشمند 10 کیلومتر در ساعت است و گشتاور آن 0.93 نیوتن‌متر است.
 
این وسیله 64 کیلوگرمی، نمایشگری برای نمایش میزان سرعت ندارد.
 
یک حسگر تعبیه شده در زیر صندلی، حرکت کاربر را به طور اتوماتیک تحت نظر دارد و به برقراری تعادل هنگام پیچیدن کمک می‌کند و در صورت تشخیص یک حادثه بالقوه یا تشخیص مانع، به طور خودکار ترمز اسکوتر را فعال می‌کند.
 
 
به نظر می‌رسد تولید انبوه این محصول نزدیک باشد.

​​