فناوری اطلاعات

سامانه یکپارچه مدیریت املاک کشور در چهارمین استان کشور اجرایی شد

منبع: ایلنا
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام اجرایی شدن  موسوم به سیماک در چهار استان کشور، گفت: با اجرایی شدن سیماک که ۱۸ دستگاه فعال در حوزه نقل و انتقال، ثبت، احراز مالکیت و کاربری املاک متصل شده، امکان تبانی و فساد را در نظام املاک کشور برطرف می شود.
 
محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه نشست با فعالان، نخبگان و جوانان حوزه فناوری اطلاعات استان مازندران در جمع خبرنگاران در اشاره به آخرین وضعیت اجرای پروژه سامانه یکپارچه مدیریت املاک کشور موسوم به سیماک گفت: سیماک یکی از زیرپروژه‌‌‌‌‌های دولت الکترونیکی است که به شفاف‌‌‌سازی در نظام معاملات و نقل انتقال املاک در کشور کمک می‌‌‌کند.
 
وی با بیان اینکه سیماک هم‌‌‌اکنون در چهار استان کشور به اجرا درآمده است، اظهار داشت: استان مازندران چهارمین استانی است که شاهد اجرای طرح سیماک بود که با بهره‌‌‌‌برداری از فاز سوم شامل استعلامات هوشمند بین دستگاهی در دهیاری های استان مازندران رسما آغاز شد.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توضیح طرح سیماک تصریح کرد: در پروژه نظام یکپارچه املاک کشور ۱۸ دستگاه فعال در حوزه نقل و انتقال، ثبت، احراز مالکیت و کاربری املاک متصل شده و با تعامل بین سازمانی علاوه بر کاهش مراجعات مردم به دستگاه‌‌‌‌‌ها، تعارضات و تنقاضات در آمار و اطلاعات را حل و امکان تبانی و فساد را در نظام املاک کشور برطرف می‌‌‌‌‌‌شود.
 
آذری جهرمی با بیان اینکه پروژه سیماک نقش کنترل فساد و ایجاد شفافیت در نظام املاک کشور را برعهده دارد، خاطرنشان کرد: سامانه یکپارچه مدیریت املاک کشور که تاکنون سه فاز آن اجرا شده و مازندران استان چهارمی است که وارد فاز چهارم می‌‌‌‌شود در واقع دردسرها و نارسایی‌‌‌های مردم را در حوزه املاک و کاربری‌‌ها کاهش می‌‌‌دهد.

​​