فناوری اطلاعات

هوشمندترین میز دنیا

منبع: سیناپرس
به‌تازگی یک میز ویژه عرضه‌شده است که می‌توان آن را هوشمندترین میز جهان دانست زیرا قابلیت‌هایی مانند نمایشگر لمسی، شارژ مستقیم دستگاه‌ها، کنترل ژست‌های حرکت دستی و غیره را در خود جای‌داده است.
رقم 4 هزار دلار برای بسیاری از ما رقمی بسیار بالا به‌حساب می‌آید، به‌خصوص اگر بخواهیم این رقم را برای یک میز کامپیوتر مورداستفاده قرار بدهیم. بااین‌وجود به نظر می‌رسد که وقتی بحث هوشمند بودن به میان می‌آید باید روی چنین پولی به‌عنوان یک رقم قابل‌قبول حسب باز کرد.
 
به‌تازگی یک محصول جدید بانام میز هوشمند کم ترکس به بازار عرضه‌شده است که در حقیقت یک میز ساده نیست بلکه یک سیستم کامپیوتری بسیار پیشرفته و نیرومند به‌حساب می‌آید. این سیستم در قلب خود به یک پردازنده Core i7 شرکت اینتل مجهز است و سه نمایشگر 24 اینچی از نوع IPS در آن تعبیه شده است. این سه نمایشگر از نوع لمسی بوده و می‌توانند شانه‌ها و ژست‌های دست فرد کاربر را شناسایی کنند.
 
 
از دیگر قابلیت‌های این میز می‌توان به امکان شارژ بی‌سیم دستگاه‌های همراهی مانند تلفن همراه توسط آن اشاره کرد. همچنین با کشیدن کشوی این میز، یک جفت هدفون بی‌سیم نیز در اختیار شما قرار خواهد داشت. این میز از یک سطح شیشه‌ای زیبا بهره می‌برد که در حقیقت این سطح، یک اسکنر باکیفیت برای اسکن تصاویر و مدارک است.
 
دیگر قابلیت هوشمند این سیستم این است که می‌تواند نشستن شمارا اسکن کند علت این امر این است که بدن ممکن است آسیب فراوانی با نشستن برای مدت طولانی دریافت کند و چنین دستگاهی نیاز شما به جابجایی را به حداقل می‌رساند. بااین‌حال باید گفت که هنوز رقم 4 هزار دلاری این میز برای بسیاری از ما خارج از بودجه عادی است. شرکت سازنده این محصول، سفارش‌های پیش‌خریدان را از مشتریان دریافت می‌کند و به‌زودی محصول اصلی را به بازار عرضه خواهد کرد.
 

​​