باندپهن

جلسه کنترل پروژه های شرکت ارتباطات زیرساخت با حضور وزیر ارتباطات

جلسه بررسی آخرین وضعیت پروژه های شرکت ارتباطات زیرساخت با حضور مهندس جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات , معاون برنامه ريزي وزارت، اعضاء هیات مدیره، مدیرعامل و مدیران شركت ارتباطات زيرساخت صبح امروز در ساختمان مرکزی این شرکت برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت، در این جلسه که به منظور بررسی وضعیت پروژه های در دست اقدام و برنامه هاي آتي شرکت ارتباطات زیرساخت برگزار شد , میزان پیشرفت هر یک از پروژه ها , چالش ها و راهکارهای عملیاتی جهت تسریع در روند اجرای آنها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
 
دکتر عباسی  شاهكوه  مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در این جلسه با اشاره به کلیات پروژه های در دست اقدام شرکت و برنامه های مورد نظر و اهداف استراتژیک آن اظهار داشت : نقش ارتباطات زیرساخت یک نقش محوري ،تسهيل و کمک کننده برای بخش ICT کشور  است كه  به عنوان هسته مركزي شبكه ملي اطلاعات به شمار مي رود.
 
وي افزود: درآمد شركت ارتباطات زيرساخت به عنوان هزينه اپراتور ها ي ICT به حساب مي آيد،از همين رو اين شركت با منطقي كردن تعرفه خدمات به منظور رشد بازار ICT و كاهش هزينه اپراتورها ،ميزان افزايش درآمدكمتري  را براي خود در نظر گرفته است تا به ايفاي نقش اصلي  خود كه همان توسعه اقتصادي لايه هسته و تواناساز شبكه ملي اطلاعات است بپردازد.
 
دکتر عباسی شاهكوه  زیرساخت را بخش اشتراکی شبکه های ارتباطی و مخابراتی موجود کشور دانست و ادامه داد : به لحاظ نقش تعیین کننده ما در اشتراک این شبکه ها , متعهد به چارچوب برنامه ریزی پروژه های برنامه ششم توسعه و پیشرفت فیزیکی آنها هستیم و به همین منظور در نظر داریم هزینه های غیر ضرور را حذف کنیم ولی در جایی هم که اجبار به افزایش هزینه های ضروری داشته باشیم این کار را انجام خواهیم داد تا کیفیت شبکه را تامین کرده و از آن نگهداری کنیم.
 
در ادامه این نشست , مهندس موثقی معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی ارتباطات و فناوری اطلاعات وزیر که در این جلسه حضور داشت گفت : پروژه های توسعه ای رشد شتابانی در گذشته داشته است و پروژه های امسال نیز تاکنون میزان رشد خود را حفظ کرده و ما حمایت خود را اعلام می کنیم.
 
وی با توجه به مسائل جاری کشور ادامه داد : محوری ترین فعالیت شرکت ارتباطات زیرساخت اجرای پروژه های فنی و ملی می باشد و با توجه به وضعیت منابع دولت باید پروژه ها را جائی ببریم که بیشترین ارزش افزوده را ایجاد کند .
 
مهندس موثقی با اشاره به اهم قراردادهای توسعه ای شرکت ارتباطات زیرساخت از نظام مدیریت پروژه های این شرکت تشکر کرد و افزود : نظام مند کردن پروژه ها الزامات اجرائی این شرکت می باشد و ما امیدواریم شرکت ارتباطات زیرساخت الگوئی برای بقیه شرکت های تابعه این وزارتخانه شود.
 
هم چنین در پایان این جلسه دکتر عباسی ضمن تشکر از حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و سایر مدیران وزارتخانه ابراز امیدواری کرد که با حمایت های صورت گرفته پروژه های مورد نظر در زمان مقرر با موفقیت به نتیجه برسد.

​​