تلفن همراه

واضح ترین حسگر تصویری دوبین های موبایل ساخته شد

منبع: مهر
سونی حسگر تصویر با وضوح ۴۸ مگاپیکسل ساخته که سپتامبر سال جاری بارگیری می شود. این واضح ترین حسگر تصویر دوربین های موبایل در جهان به حساب می آید.
 
به گزارش ورج، هرچند شاخه تولید موبایل شرکت سونی عملکرد چندان مناسبی نداشته اما این شرکت همچنان در بخش حسگرهای تصویری رهبری بازار را برعهده دارد. این شرکت به تازگی حسگر تصویری به نامIMX۵۸۶ ساخته که وضوح آن  ۴۸ مگاپیکسل است. به گفته این شرکت چنین وضوحی بالاترین تعداد پیکسل در صنعت تولید دوربین های موبایل به شمار می آید.
کیفیت تصویر فقط با افزایش مگاپیکسل ها بهبود نمی یابد. گاهی اوقات ممکن است این ویژگی کارکردی معکوس داشته باشد و پیکسل های کوچکتر در نور کم به ایجاد نویز در تصویر منجر شوند. پیکسل های ۰.۸ میکرونی  که در این حسگر به کار رفته اند کوچکترین نمونه های بازار هستند. اما به گفته سونی با استفاده از چهار آرایه فیلتر رنگی Bayer و فناوری های نوین حساسیت به نور  افزایش می یابد.
 
موبایل های مختلف از نوکیا ۸۰۸Pure View در ۲۰۱۲ میلادی تا هواویP۲۰ Pro با کمک فناوری هایی مشابه، حسگرهای تصویری ۴۰ مگاپیکسل یا بیشتر را به کار گرفته اند اما IMX۵۸۶ یک راه حل بهتر است.
 
سونی این حسگر را با قطر  ۸ میلی متر می سازد. این بدان معناست که  لازم نیست دوربینی برجسته در موبایل کار رود .
 
این حسگر سال آتی روی موبایل ها به کار می رود.  سونی قصد دارد تا بارگیری نمونه هارا از سپتامبر امسال با قیمت ۲۷ دلار آغاز کند.

​​