تلفن همراه

احضار مدیرعامل شستا در ارتباط با واردات آیفون

منبع: تسنیم
معاون اول قوه قضاییه امروز با اشاره به واردات موبایل توسط یکی از شرکت‌های واردکننده وابسته به شستا، گفت: مدیرعامل شستا احضار شده و با وجود اینکه این شرکت‌ها زیرمجموعه شستا هستند از جزئیات اظهار بی‌اطلاعی کردند.
حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در نشست خبری صبح امروز که درباره تشریح تعدادی از پرونده‌های اقتصادی کلان در دست بررسی توسط پلیس آگاهی تهران بزرگ برگزار شد، با بیان اینکه براساس تحقیقات انجام شده و گزارش‌های رسیده در دو حوزه تخلف رخ داده است، گفت: متأسفانه در حوزه توزیع ارز که با توجه به سیاست‌های بانک مرکزی به منظور کنترل بازار ارز انجام گرفت از یک‌سو و از سوی دیگر در حوزه ثبت سفارش واردات کالا از جمله تلفن همراه و خودرو، تخلفاتی رخ داده است.
 
معاون اول قوه قضاییه درباره شرکت‌های وارد کننده تلفن همراه با ارز دولتی نیز با اشاره به اینکه برای 40 شرکت پرونده باز شده است و در مرحله احضار و تحقیقات قرار دارند، گفت: برخی از این افراد پذیرفته‌اند که تلفن همراه را با ارز چهار هزار و 200 تومان وارد کرده و به قیمت ارز آزاد فروخته‌اند.
 
وی با اشاره به اینکه برخی از این شرکت‌ها فاکتورهایی را مبنی بر فروش تلفن‌های همراه به ارز قیمت دولتی صادر کرده‌اند، افزود: تاکنون که به صورت رندمی از بسیاری از خریداران تحقیق به عمل آمده، مشخص شده است که این فاکتورها صوری است و خریداران اظهار کرده‌اند که اصلا مراجعه و خریدی از این فروشندگان نداشته‌اند.
 
او درباره با یکی از شرکت‌های واردکننده که وابسته به شستا هست نیز گفت: مدیرعامل شستا احضار شده و با توجه به اینکه این شرکت‌ها زیرمجموعه شستا هستند از جزئیات اظهار بی‌اطلاعی کردند و بنا شده پس از تحقیقات جواب دهد که البته ما به پاسخ‌های ایشان اکتفا نخواهیم کرد.
 
به گزارش تسنیم، دی ماه سال گذشته خبر واردات رسمی آیفون توسط تأمین اجتماعی رسانه‌ای و توسط رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران گفته شد که واردات گوشی به کشور اندازه‌ای سودآور شده که یکی از شرکتهای سازمان تأمین اجتماعی به عنوان واردکننده رسمی آیفون به کشور معرفی شده و اسم آن در لیست دارندگان مجوز از سوی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان آمده است.
 
این اظهارات در حالی مطرح شد که چندی بعد، مدیر شرکت واردکننده آیفون که زیرمجموعه تأمین اجتماعی است این موضوع را پذیرفت.
 

​​