فناوری اطلاعات

بیت کوین به بالاترین قیمت ۲ ماه اخیرش دست یافت

منبع: ارز دیجیتال
بیت کوین قیمت ۸۰۳۰ دلار را به عنوان بیشترین قیمت دوماه اخیر به ثبت رساند و به نظر می‌آید که این غول ارزهای دیجیتال در حال پس گرفتن قدرت خود از بازار است.
 
مالکیت بازار بیت کوین (Bitcoin Dominance)، شاخصی که سهم بازار بیت کوین در برابر کل بازار ارزهای دیجیتال را نشان می‌دهد، تا ۴۷٫۵ درصد نیز افزایش یافت – بیشترین میزان از ۲۰ دسامبر به بعد – و به حرکت صعودی بیت کوین که طی هفته اخیر ۲۰ درصد رشد قیمت داشته، اعتبار بخشید.
 
برای شروع، رشد مالکیت بیت کوین به معنی این است که تقاضا برای پادشاه ارزهای دیجیتال در مقایسه با دیگر آلت کوین‌ها در حال افزایش است. (توجه شود که در زمان نوشتن این مطلب، بیت کوین در حال نوسان در بازه قیمتی ۷۹۸۰ بوده و آلت کوین‌ها شروع به رشد کرده‌اند)
 
چارت بالایی نشان می‌دهد که مالکیت بازار بیت کوین از ۴۱ درصد به ۴۷٫۵ درصد طی ۴ هفته اخیر رسیده است.
 
همچنین طی این دوره زمانی، قیمت بیت کوین از ۵۷۵۵ دلار در تاریخ ۲۴ ژوئن تا قیمت ۸۰۳۰ دلار رشد کرده است.
 
این حقیقت که افزایش قیمت بیت کوین از زیر ۶۰۰۰ دلار شروع شده و با مالکیت فزاینده‌ای همراه بوده، نشان می‌دهد که شکارچیان معامله بر روی سودآوری بیت کوین مطمئن هستند و آن را برای سرمایه‌گذاری بر روی آلت کوین‌ها نمی‌خرند.
 
مورد بعدی هنگامی است که مالکیت بازار آلت کوین‌ها نسبت به بیت کوین به شدت افزایش می‌یابد. این مورد معمولا هنگامی اتفاق می‌افتد که ارزش قیمتی بیت کوین بیش از مقدار واقعی به نظر می‌رسد و سرمایه‌گذاران بیت کوین‌های خود را به آلت کوین‌ها تبدیل می‌کنند. (همانطور که در اواخر دسامبر و در اویل ژانویه شاهدش بودیم)
 
با این حال افزایش مطمئن مالکیت بیت کوین در هفته‌های اخیر، نشان از اطمینان سرمایه‌گذاران در حرکت صعودی این ازر دیجیتال دارد.
 
از این رو بیت کوین بر روی میانگین متحرک ۱۰۰ روزه هم اکنون تثبیت شده و در حال تلاش برای تثبیت بر روی قیمت ۸۰۰۰ دلار است.
 
نمودار روزانه:
 
 
صعود موفقی که پس از الگوی سر و شانه اتفاق افتاد، طی چند روز اخیر نزدیک میانگین متحرک ۱۰۰ روزه متوقف شد تا اینکه ۲۳ جولای نمودار شمعی بالای میانگین متحرک ۱۰۰ روزه بسته شد تا نشانه مثبتی برای ادامه روند صعودی باشد.
 
در صورتی که قیمت بیت کوین بر روی ۸۰۰۰ دلار تثبیت شود، مقاومت بعدی که وجود خواهد داشت میانگین متحرک ۲۰۰ روزه خواهد بود که در حال حاضر برابر با ۸۶۷۵ دلار می‌باشد.
 
نظر کلی:
جهش در مالکیت بازار بیت کوین روند صعودی کوتاه مدت را تایید می‌کند.
 
تثبیت قیمت بالای ۸۰۰۰ دلار می‌تواند به روند صعودی بیت کوین تا رسیدن به میانگین متحرک ۲۰۰ روزه کمک کند.
 
در صورت ریزش قیمت از کف ۷۲۰۰ دلار دیدگاه روند صعودی اعتبارش را از دست می‌دهد.

​​