فناوری اطلاعات

شرکت LG Display برای تولید پنل‌های OLED با سرمایه‌گذاری مشترک از دولت چین تاییدیه گرفت

شرکت LG Display که در نوآوری فناوری‌های نمایشگر پیشرو است امروز اعلام کرد که سرمایه‌گذاری مشترک تولید پنل های OLED این کمپانی در گوانگجو چین، توسط دولت این کشور تایید شده است. 
کارخانه جدید تولید پنل‌های OLED ال‌جی با سرمایه‌گذاری مشترک 2.6 تریلیون ون تاسیس خواهد شد که شرکت LG Display مالکیت  70 درصد آن را خواهد داشت و 30 درصد باقی مانده تحت مالکیت بخش اقتصادی فناوری گوانگجو خواهد بود. مجموع سرمایه 5 تریلیون ون خواهد بود و شرکت LG Display در حال حاضر در حال ساخت نسل 8.5 (2,200x2500mm) کارخانه‌های OLED است. تولید عمده این پنل‌ها از نیمه دوم سال 2019 آغاز خواهد شد.
کارخانه OLED گوانگجو عمدتا پنل‌های سایز بزرگ OLED برای تلویزیون‌ها را تولید خواهد کرد. شرکت LG Display با تولید 60,000 پنل در ماه شروع به کار خواهد کرد و به تدریج تولید را تا حداکثر 90,000 صفحه در ماه افزایش خواهد داد.
علاوه بر این ظرفیت تولید کارخانه‌های این کمپانی در پجو 70.000 پنل در ماه است که به این ترتیب تا نیمه سال 2019 کل ظرفیت تولیدی پنل‌های OLED ال‌جی به 130.000 صفحه در ماه خواهد رسید. چنین ظرفیتی سبب می‌شود که به صورت سالانه این کمپانی بتواند 10 میلیون پنل تلویزیون OLED تولید کند. 
دکتر Sang Beom Han، مدیرعامل و نایب رئیس شرکت LG Displayگفت: شرکت LG Display از تاییدیه دولت چین سپاس گذار است. ما تلاش خواهیم کرد تا جایی که می‌توانیم برنامه‌های ساخت و تولید انبوهمان را با استفاده از تخصص و تجربه‌مان از کارخانه 8.5 نسل قبلی OLED سرعت بخشیم تا پنل های OLED را به‌موقع برای مشتریانمان فراهم کنیم. ما به دگرگونی ساختار کسب‌وکارمان سرعت خواهیم بخشید تا بر نمایشگرهای OLED متمرکز شویم و همچنان صنعت جهانی نمایشگر را رهبری کنیم.
 

​​