فناوری اطلاعات

سامانه فروش الکترونیکی بلیت موزه‌ها از این هفته در تهران اجرایی می‌شود

منبع: تسنیم
معاون فناوری اطلاعات سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از یکپارچه شدن سامانه فروش اینترنتی بلیت موزه‌های کشور خبر داد و گفت: این سامانه پس از اجرای موفق در چهار موزه بزرگ کشور از این هفته برای موزه‌های استان تهران اجرایی می‌شود.
 
محمود حق‌وردی در نمایشگاه الکامپ از یکپارچه شدن سامانه فروش اینترنتی بلیت موزه‌ها به عنوان یکی از خدمات دولت الکرونیک این سازمان خبر داد و گفت: تاکنون بلیت موزه‌ها به صورت اینترنتی فروخته می‌شد اما با راه‌اندازی سامانه یکپارچه این فرآیند متمرکز شده است.
 
معاون فناوری اطلاعات سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری تصریح کرد: این یکپارچگی، اطلاعات به روزی از وضعیت موزه‌ها و بازدیدکنندگان موزه‌ها در کشور به دست مسئولان می‌دهد، ضمن اینکه درآمد فروش بلیتها به صورت مستقیم و بدون معطلی به حساب خزانه واریز می‌شود.
 
به گفته حق‌وردی، فعالیت این سامانه از چهار موزه بزرگ کشور شامل موزه سعدآباد، موزه نیاوران، موزه گلستان و موزه ملی ایران که زیر نظر مستقیم سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری فعالیت می‌کنند آغاز شده و از این هفته برای برای موزه‌های استان تهران از جمله موزه رضا عباسی، فرش و نقاشی پشت شیشه عملیاتی می‌شود.
 
وی ادامه داد: اجرای این سامانه در سراسر کشور در دستور کار قرار دارد و پس از استان تهران در فاز بعدی استانهای اصفهان، شیراز و همدان همزمان به سامانه متصل خواهند شد.
 
وی خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی سامانه یکپارچه فروش بلیت الکترونیکی موزه‌های کشور، برنامه حذف متصدی فیزیکی فروش بلیت در دستور کار قرار دارد اما این امر منوط به اتخاذ تصمیم لازم درباره نحوه تهیه بلیت توسط گردشگران خارجی است.
 

​​