رگولاتوری

سنجش پایداری سایت‌های تلفن همراه استانهای شمالی

 
مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی منطقه شمال رگولاتوری از اجرای مانور سنجش پایداری باتری‌های پشتیبان و تجهیزات تغذیه نیروی سایت‌های شبکه تلفن همراه در استانهای تهران، البرز، سمنان و مازندران خبر داد.
 
 
وحید مختاری افزود: این مانور به منظور سنجش مدت زمان پایداری باتری‌های پشتیبان سایت‌ها و تجهیزات تغذیه نیروی مراکز مخابراتی شبکه تلفن همراه، بروز رسانی اطلاعات سایت‌ها و افزایش آمادگی اپراتورها برای مقابله با قطعی برق ناشی از شرایط بحرانی و ارایه سرویس پایدار از سوی اپراتورها در چهار استان تحت پوشش اداره‌کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی منطقه شمال اجرا شد.
 
وی با اشاره به اینکه در قالب این مانور از ۲۵۳ سایت اپراتورهای تلفن همراه به صورت تصادفی بازدید شده، گفت: نتایج اندازه‌گیری‌ها در استانهای تهران، البرز، سمنان و مازندران نشان می‌دهد میانگین زمان پایداری باتری در سایت‌های اپراتور همراه اول ۳ ساعت و ۱۶ دقیقه، ایرانسل ۲ ساعت و ۴۷ دقیقه و رایتل ۴ ساعت است.
 
مختاری تصریح کرد: باتوجه به اهمیت پایداری شبکه، رگولاتوری به صورت مستمر، سایت‌های اپراتورها را پایش کرده و با جدیت در مورد ارتقای پایداری شبکه و بهینه‌سازی باتری‌های پشتیبان سایت موارد لازم را به اپراتورها تذکر خواهد داد.

​​