لبه تکنولوژی

با "ایبوکی" اولین کودک-ربات اندرویدی جهان آشنا شوید

 
"ایبوکی"(Ibuki) اولین ربات اندرویدی دنیا است که توسط مهندسان ژاپنی به شکل یک کودک ساخته شده است.
 
به گزارش ایسنا و به نقل از یوتیوب، "ایبوکی" نام ربات اندرویدی پروژه توسعه ربات‌های انسان‌نما موسوم به "ISHIGURO" در ژاپن است که هدف این برنامه هرچه نزدیک‌تر کردن طراحی ربات‌ها به انسان‌ها است.
 
این ربات که شبیه به یک کودک است توسط پژوهشگران دانشگاه اوزاکا توسعه داده شده است.
 
اگر احساس ناخوشایندی راجع به اینکه ربات‌ها دنیا را تسخیر می‌کنند، دارید، پس تماشای این ویدیو را به شما توصیه نمی‌کنیم.
 
ایبوکی صورت یک کودک ژاپنی را دارد که می‌تواند طیف کاملی از حرکات صورت را اجرا کند. اما به عقیده برخی، صورت مرموز و ترسناکی دارد.
 
 
این ویدئو نحوه توسعه ایبوکی را از یک دسته سیم تا تبدیل به یک ربات پیشرفته نشان می‌دهد.
 
ایبوکی به عنوان بخشی از پروژه "ISHIGURO" توسعه داده شده که هدف آن توسعه ربات‌های اجتماعی مستقل است که بتوانند با چندین انسان ارتباط برقرار کند.
 
برای اینکه ISHIGURO به هدف خود برسد، پژوهشگران در حال توسعه ابزار و فناوری‌های جدید در تولید مواد پوست ربات‌ها، تشخیص گفتار انعطاف‌پذیر و چندین توابع ارتباطی هستند.
 
"هیروشی ایشیگورو" مدیر این پروژه، به این معروف است که اعتقاد دارد ربات‌ها باید ظاهری انسانی داشته باشند تا بتوانند در میان انسان‌ها موفق عمل کنند.
 
علاوه بر ایبوکی، این پروژه "اریکا"(ERICA) و "کامیو"(CommU) را نیز که ربات‌های هوشمند اندرویدی گفتگو کننده و ارتباطی هستند، ساخته است.
 
 
اریکا ظاهر یک زن جوان جدی آماده گوش دادن و توجه را دارد، در حالی که کامیو یک ربات کوچک است که به نظر می‌رسد از میان صفحات یک کتاب کارتونی ژاپنی بیرون پریده است.
 

​​