تلفن همراه

شیائومی ویژگی anti-rollback را برای جدیدترین نسخه MIUI 10 گوشی‌های Redmi 6 Pro و Mi 6X فعال می‌کند

اخیرا گزارش شده بود که شیائومی ویژگی anti-rollback را برای مدل های Redmi 6 Pro ای که نسخه ۸٫۷٫۳۰ رام توسعه توسعه‌یافته چینی MIUI 10 را اجرا می‌کنند و همچنین مدل‌هایی که نسخه پایدار ROM 9.6.16 و بالاتر را اجرا می‌کنند، معرفی کرده است.
اکنون شیائومی اعلام کرده است که ویژگی anti-rollback در حال حاضر برای مدل‌های Mi 6X ای که نسخه ۸٫۸٫۶ رام توسعه‌یافته چینی MIUI 10 و نیز نسخه‌های ۹٫۶٫۴٫۰ و بالاتر رام پایدار را اجرا می‌کنند، اعمال می‌شود. ویژگی anti-rollback به این معنی است که کاربران بعد از به‌روزرسانی دیگر نمی‌توانند نسخه‌های MIUI خود را به نسخه‌های قدیمی‌تر تبدیل کنند.
 
با توجه به خبر مطبوعاتی‌ای که توسط شیائومی در MIUI Community forum منتشر شد، مزیت این ویژگی جدید این است که ثبات سیستم را حفظ می‌کند و امنیت این مدل‌ها را تضمین می‌کند. قابل توجه است که اگر شما هر یک از دو مدل ذکر شده را داشته باشید، دیگر بعد از بروزرسانی قادر نخواهید بود آن را به نسخه‌های قبلی تبدیل کنید، زیرا این کار می‌تواند دستگاه شما را از بین ببرد و آن را بی ‌استفاده کند.
 
با این حال، اگر مدل گوشی شما هنوز به هیچ یک از نسخه‌های ذکر شده به روز نشده است، شما هنوز هم می‌توانید از ویژگی rollback استفاده کنید.
 

​​