تلفن همراه

سامسونگ جذابترین قلم دیجیتال موبایل را معرفی کرد

منبع: Digiato

قابلیت های جدید قلم گلکسی نوت 9 آن را به کارآمدترین نمونه در خانواده S pen تبدیل کرده است.

در گلکسی اس ۸ S pen تنها نقش قلمی را بازی می کرد که از قابلیت هایی نظیر نوشتن روی نمایشگر خاموش و ذخیره خودکار متن برخوردار بود. علی رغم وجود این قابلیت ها S Pen همیشه غیرفعال بوده و از طریق فناوری تشخیص فشار خود نمایشگر با موبایل ارتباط برقرار می کرد، حالا اما سامسونگ جان تازه ای در کالبد آن دمیده است.

قلم گلکسی نوت 9
 

 

همانطور که در شایعات متعدد قبلی شنیده بودیم قلم گلکسی نوت 9 به بلوتوث کم مصرف (BLE) و باتری داخلی مجهز شده است. S Pen به لطف این قابلیت به کاربر اجازه می دهد تصاویر دوربین را از راه دور ثبت کرده و با دو بار فشردن کلید روی قلم بین دوربین سلفی و اصلی جابجا شود.

این قابلیت در اپلیکیشن های دیگری مثل پلیر امکان پخش یا توقف موزیک با یکبار فشار دادن کلید و پخش آهنگ بعدی با دوبار فشار دادن را فراهم می کند. برنامه نویسان هم از اواخر امسال می توانند کنترل بخشی از اپلیکیشن های خود را به قلم گلکسی نوت 9 بسپارند.

قلم گلکسی نوت 9
 

 

 

پشتیبانی قلم از سطوح فشار مختلف در همان حد ۴۰۹۶ سطح باقی مانده، هرچند این میزان هم برای ترسیم اشکال دقیق و با همراه با جزئیات کفایت می کند. پشتیبانی از استاندارد مقاومت در برابر آب و گرد و غبار IP68 را هم باید به ویژگی های مذکور اضافه کنیم.

قلم گلکسی نوت 9
 
شارژ باتری S pen مستلزم اتصال آن به پورت خاصی نبوده و با قرار گرفتن در جایگاه مخصوص انجام می شود. کم مصرف بودن نسخه بلوتوث قلم از مصرف بی رویه شارژ باتری موبایل جلوگیری کرده و به کاربر اجازه می دهد با حداقل زمان شارژ، مدت زیادی از آن استفاده کند. ابعاد قلم گلکسی نوت 9 برابر با ۵.۷ در ۴.۳۵ در ۱۰۶.۳۷ میلی‌متر است.

 


​​