تلفن همراه

اریکسون برای شتاب دهی به توسعه 5G سیصد متخصص هوش مصنوعی استخدام می کند

منبع: ترند
چندی پیش شرکت نوکیا خبر از عقد قرارداد ۳٫۵ میلیارد دلاری در زمینه توسعه ۵G با سومین اپراتور بزرگ آمریکا داده بود.
حال غول مخابراتی جهان اریکسون برنامه‌های جدید خود را در زمینه توسعه مضاعف شبکه ۵G اعلام کرد: سرمایه گذاری بیشتر در بازار ایالات متحده؛ تحقیق و توسعه در زمینه استفاده از هوش مصنوعی، تولید تجهیزات باندپایه و رادیوی های ۵G و ایجاد یک مرکز جدید توسعه نرم افزاری مرتبط با این حوزه در سال جاری با استخدام ۲۰۰ متخصص و مهندس نرم افزار و همچنین ۱۰۰ متخصص در حوزه هوش مصنوعی.
 
براساس اعلام این شرکت، اریکسون با هدف شتاب بخشیدن به استقرار ۵G در ایالات متحده، به دنبال سرمایه گذاری بیشتر در تحقیقات و توسعه نسل پنجم شبکه‌های ارتباطی سیار است.
 
اریکسون پیش بینی کرده است فرایند تولید سخت افزار و نرم افزارهای مرتبط با این حوزه ازجمله اولین رادیوهای ۵G تا پیش از شروع سال ۲۰۱۹ تکمیل خواهد شد.
 
به گفته “بوریه اکهلم” مدیرعامل اریکسون فروش خالص این شرکت طی نیمه اول سال ۲۰۱۸ حدود ۱۱ میلیارد دلار بوده و ۷۵% تجارت این شرکت مرتبط با بازار امریکاست.
 
اریکسون در ماه دسامبر ۳۷۰ میلیون دلار نیز به‌منظور حمایت از فعالیت‌های تحقیق و توسعه در زمینه ۵G، تلفن همراه و IoT هزینه کرده است.
 
ایالات متحده بزرگترین بازار اریکسون است که تقریباً ۲۵ درصد از درآمد آن را تأمین می‌کند.
 
اریکسون بیشترین درآمد خود را از بازار آمریکای شمالی با مجموع ۱٫۶ میلیارد دلار (برای سه ماهه دوم) به‌دست آورده است.
اروپا و آمریکای لاتین با درآمد ۱٫۵ میلیاردی در مقام دوم و پس‌ازآن خاورمیانه و آفریقا با مجموع ۶۳۰ میلیون دلار قرار گرفته اند.
 
بزرگ‌ترین تأمین کننده وسیله ارتباطات تلفن همراه در جهان، رقابت تنگاتنگی با غولهای بزرگ تجهیزات ارتباطی همچون Huawei از چین و نوکیا فنلاند (NOKIA.HE) دارد. چندی پیش نوکیا اعلام کرد که معامله ۳٫۵ میلیارد دلاری با T-Mobile، سومین بزرگترین شرکت مخابراتی ایالات متحده، داشته است.
 
حال این شرکت که حدود ۹۵ هزار کارمند در سراسر جهان دارد، قصد دارد با استخدام حدود ۳۰۰ متخصص در ایالات متحده آمریکا به گسترش و توسعه فعالیت‌هایش شتاب دهد. شرکت اریکسون یکی از رقبای قدرتمند نوکیاست.
 

​​