فناوری اطلاعات

راه اندازی دو سامانه معلم یاب و سرویس مدارس

منبع: فناوران
دو سامانه سرویس مدارس و معلم یاب روز گذشته رونمایی شدند.
 
سامانه «معلم یاب» با هدف تسریع در تامین نیروی مورد نیاز مدارس غیردولتی و گزینش افراد با صلاحیت و راهی برای معرفی افراد جویای کار دارای شرایط لازم به منظور احراز شغل معلمی از دیروز به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.
مدیر کل مراکز و مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش در آیین رونمایی از سامانه معلم یاب اظهار داشت: افراد جویای کار و موسسان مدارس غیردولتی می توانند برای ثبت درخواست خود به سامانه moallemyab. ir وارد شده و تقاضای خود را اعلام کنند.
مجید طهرانیان افزود: اگر مدارس غیر دولتی به دنبال تامین نیروی مورد نیاز خود هستند این کار به عهده دولت نیست به همین دلیل به نظر می رسد راه اندازی سامانه معلم یاب ضمن کمک به بکارگیری نیروی با صلاحیت، افراد جویای کار نیز برای ورود به بازار اشتغال فضایی خواهند داشت تا متناسب با تخصص خود مشغول به کار شوند.
مدیر کل مراکز و مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: بنگاه های اقتصادی بسیاری در کشور داریم که عموما به تولیدات صنعتی و خدماتی می پردازند اما کمتر بنگاه اقتصادی در حوزه تعلیم و تربیت فعالیت می کند که سامانه معلم یاب البته چنین هدفی دارد.
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور نیز در حاشیه جلسه افتتاح سامانه پایش ناوگان دانش آموزی گفت: در حوزه سرویس مدارس در گذشته همه امور به صورت دستی انجام می شد. بنابراین می طلبید که ساماندهی مناسبی در این حوزه شکل بگیرد تا شهرداری ها و مدارس وظایف خود را به خوبی انجام دهند و پایشی بدون دخالت افراد فعال شوند.
مرتضی ضامنی افزود: با فعالیت سامانه سپند ضمن اینکه تمامی اقدامات نهادهایی که قرار است در این حوزه خدماتی ارایه دهند مورد سنجش قرار خواهد گرفت، رصد ناوگان توسط شهرداری و مدارس و سپس والدین نیز انجام خواهد شد.همچنین والدین در دوره های زمانی مشخص عملکرد راننده و کیفیت خودرو را مورد سنجش قرار می دهند و اگر راننده، خودرویی و یا شرکت های خدمات دهنده در حوزه سرویس مدارس امتیاز لازم را نگیرند از سیستم حذف خواهند شد. به عبارت دیگر این اقدام باعث می شود که بتوانیم حمل و نقل ایمن و آسان و با کیفیتی داشته باشیم. 
 

​​