تلفن همراه

خبرپراکنی از احتمال تغییر در ساختار مدیریتی همراه اول: بذرپاش رئیس هییت مدیره و اخوان مدیرعامل همراه اول می شوند؟

تسنیم: مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر از تغییرات قریب‌الوقوع احتمالی در مدیریت شرکت ارتباطات سیار ایران داد.
 
 
 
هم‌زمان با طرح موضوع تغییر در ساختار راهبری و مدیریتی اپراتور اول ارتباطی و احتمال جابجایی در برخی پست‌ها و سمت‌ها مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره این احتمالات نکاتی را مطرح کرد.
 
سیدجمال هادیان درگفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با بیان اینکه انتخاب مدیر عامل از جمله وظایف هیئت مدیره است، اظهار کرد: براساس نص صریح قانون، هیئت مدیره و سهامدار عمده قادر به تغییر مدیر عامل هستند.
 
مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: حالا اگر انتخاب فرد مورد نظر برای گزینه مدیر عاملی هماهنگ و متناسب با کار و اهداف کلان در نظر گرفته شده در این شرکت باشد، کارها سریع‌تر پیش می‌رود.
 
وی خاطر نشان کرد: اکنون هم بحث تغییر مدیر عاملی اپراتور اول را شنیده‌ام و حتی گفته شده آقای بذرپاش یکی از گزینه‌های احتمالی برای تصدی این پست است اما از گزینه‌های احتمالی دیگر خبری ندارم.
 
وی در پاسخ به این سوال که با طرح این موضوع، شنیده شده که ظاهرا سهامداران عمده اپراتور اول ارتباطی در تعاملات‌شان با دولت بار دیگر مانند چند سال گذشته نتوانسته‌اند به توافق برسند و از این حیث تصمیم به تغییر مدیر عاملی گرفته‌اند که مورد تأیید دولت هم بوده است؛ آیا این موضوع صحت دارد؟، گفت: گفت‌وگو و تعاملات همواره بوده و همچنان نیز وجود دارد.
 
هادیان ابراز کرد: مبنای گفت‌وگوهای ما همواره احترام متقابل بوده است و امیدواریم که از این پس هم همین باشد.
 
وی گفت: تمامی افرادی که در جمهوری اسلامی ایران مسئولیت می‌گیرند، هدفی جز خدمت به مردم ندارند و در این راستا هر چه بتوانیم با یکدیگر هماهنگ‌تر و همراه‌تر باشیم و اختلاف سلیقه‌ها را با گفت‌وگو و تعامل حل کنیم، سریع‌تر می‌توانیم به این هدف دست یابیم.
 
به گزارش تسنیم، دی ماه سال گذشته حمید فرهنگ به عنوان مدیر عامل همراه اول جایگزین وحید صدوقی شد و اکنون با گذشت هفت ماه بحث تغییر وی مطرح شده است.
 
البته احتمال داده می‌شود با توجه به اینکه تغییرات همچنان قطعی نشده است، مهدی اخوان بهابادی که اکنون در جایگاه رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات سیار است به عنوان مدیر عامل این شرکت و مهرداد بذرپاش جایگزین وی در ریاست هیئت مدیره شود ولی با این حال باید منتظر تصمیمات قطعی هیئت مدیره این شرکت بود.

​​