فناوری اطلاعات

سرویس پیش فروش محصولات فرهنگی و هنری توسط شرکت ملی پست راه اندازی شد

معاون فنی و بازرگانی مدیرعامل گفت :به منظور حمایت از تولید و عرضه مستقیم محصولات فرهنگی و هنری و کمک به جلوگیری از کپی غیرقانونی، سرویس پیش فروش محصولات فرهنگی توسط شرکت ملی پست طراحی و اجرا شده است.
 
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پست، احمدی با تاکید بر اینکه کانال های توزیع و پخش محصولات فرهنگی و هنری همواره یکی از مسایل و مشکلات پیش روی هنرمندان و صاحبان آثار فرهنگی و هنری است و طی سال های اخیر بسیاری از این آثار قربانی پدیده کپی شده اند؛ ایجاد این سرویس را یک اتفاق اثرگذار در این حوزه توصیف کرد.
 
وی با بیان اینکه شبکه سراسری پست این امکان را بوجود آورده است تا تولید کنندگان آثار فرهنگی و هنری بتوانند محصولات خود را از طریق درگاه های اینترنتی و سایر شیوه های موثر پیش فروش کنند، اظهار داشت : شرکت ملی پست در این سرویس تضمین می کند که تمامی محصولات خریداری شده را طی چند روز مشخص در سراسر کشور ( حتی نقاط روستایی) با امنیت کامل به دست علاقمندان برساند .
 
احمدی با اشاره به سابقه تاریخی حمایت پست از فعالیت های فرهنگی، از جمله نرخ تخفیفی 50 درصدی برای ارسال کتب، مجلات و روزنامه ها، بر نگاه غیر انتفاعی در طراحی و ارایه این سرویس تاکید کرد و گفت: مطالعات علمی نشان می دهد که توسعه فرهنگی کشورها در افزایش استفاده از خدمات ارتباطی پست موثر است، بنابراین شرکت ملی پست رویکرد بلندمدتی برای شناسایی نیازهای این حوزه و خلق سرویس های کارآمد اتخاذ کرده است.
 
معاون فنی و بازرگانی از تمبر پستی به عنوان یکی از ارزشمندترین کالاهای فرهنگی ماندگار یاد کرد و افزود : قطعه ای از تمبر اختصاصی آلبوم  ایران من نیز که پیش از این رونمایی شده است، به عنوان هدیه فرهنگی پست به علاقمندانی که محصول را از طریق بازار الکترونیک پست خردیداری می کنند، هدیه خواهد شد.
 
احمدی این نکته را یادآور شد که بی شک تعداد افرادی که علاقمند به خرید نسخه اصل آثار فرهنگی و هنری هستند، زیاد است. بنابراین اطلاع رسانی موثر نسبت به آگاهی آحاد جامعه از قابلیت های این سرویس بسیار مهم است.
 
وی در ادامه آمادگی شرکت ملی پست به منظور ارایه این سرویس به همه صاحبان آثار فرهنگی و هنری به صورت سراسری و یا به صورت منطقه ای را خاطر نشان کرد.
 
گفتنی است، آلبوم موسیقی «ایران من» از روز 26 مرداد ماه از طریق سامانه بازار الکترونیک شرکت ملی پست به نشانی http://ebazar.post.ir/  و  سایر درگاه های فروش اینترنتی به منظور پیش فروش با قیمت 120 هزار ریال عرضه شده است و براساس زمان بندی اعلام شده، تمامی خریدها پس از هشتم شهریورماه شخصی سازی و به مراکز استان ها و شهرستان های کشور ارسال می شود تا با اطلاع رسانی پیامکی در یک بازه زمانی یکسان در تمامی نقاط کشور توزیع و تحویل شود.
 

​​