فناوری اطلاعات

ممنوعیت فروش کتاب های مرتبط با اسلحه سه بعدی در آمازون

منبع: انتخاب
آمازون قصد دارد همه کتاب‌هایی را که طرح‌های اسلحه سه بعدی را چاپ کرده‌اند، از مجموعه فروش خود حذف کند. درواقع آمازون با این روش قصد پایان دادن به جنجال‌های اخیر پیرامون اسلحه‌های سه بعدی را دارد.
 
آمازون کتاب‌هایی را که محتوایی مغایر با دستورالعمل‌های امنیتی را به چاپ رسانده‌اند از کتابخانه خود حذف می‌کند.
بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی واشنگتن پست، آمازون تاکنون یک کتاب 584 صفحه‌ای را در خصوص اسلحه‌های پلاستیکی از سایت خود حذف کرده است.
جالب است بدانید نویسنده این کتاب نیز در یک یادداشت اعتراضی نوشت: «انتظار ندارید یک روایت بدون اشاره به مواردی مثل اسلحه جذب شود؛ این موضوعی عادی است که در اخبار و دادگاه‌ها نیز براحتی پخش می‌شود.
آمازون نیز در قالب یک ایمیل پاسخ فرد مذکور را داد و تأیید کرد که این کتاب «ناقض دستورالعمل‌های محتوای آمازون» بوده و در نتیجه حذف شده است.
از اوایل تابستان ماجرای کتاب‌هایی که به شکل سه بعدی چاپ می‌شوند داغ شده و اغلب سایت‌ها به برداشتن این نوع محتواها مکلف شده‌اند.
این قانون پس از آن تشدید شد که 19 وکیل دولتی، پرونده‌ای در این زمینه باز کردند و یک قاضی سیاتلی نیز حکمی در این زمینه صادر کرد.نویسنده کتاب چاپ اسلحه سه بعدی می‌گوید: درآمدهای حاصل از این کتاب برای حمایت از آزادی بیان و حقوق حمل مجاز اسلحه استفاده می‌شود.این کتاب از زمان انتشار فروشی خیره‌کننده در بخش آموزش‌های رایانه‌ای و فناوری محور آمازون داشته است.
 

​​