فناوری اطلاعات

بشر به زودی با این وسایل و ابزار خداحافظی می کند

منبع: جی پلاس
با پیشرفت تکنولوژی در زندگی امروزه، خواه یا ناخواه ابزار و وسایلی از زندگی‌مان حذف می‌شود که شاید زمانی بسیار مورد استفاده بود.
 
امروزه سرعت پیشرفت تکنولوژی به قدری است که در اغلب اوقات بدون اینکه متوجه شویم، وسایل و ابزارهای روزانه از زندگیمان ناپدید می شوند. برای مثال گوشی تلفن های قدیمی با شماره گیر دایره ای شکل که بعدها به صورت دکمه ای دیده شد. اما در زندگی امروز این مدل تلفن ها در کمتر خانه ای دیده می شود و الان تلفن های بی سیم بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند.
 
تا دیروز این قبیل ابزار مورد نیاز همه بود ولی حتی متوجه نشدیم که چگونه از زندگی ما خارج شدند. در ادامه به ابزاری اشاره می کنیم که خیلی زود از زندگی ما ناپدید خواهند شد.
 
کنترل از راه دور
خانه های هوشمند در آینده نزدیک به وسیله  یک رایانه و یا گوشی همراه کنترل خواهند شد و به این ترتیب کنسول ارتباطی از بین خواهد رفت.
 
کارت های اعتباری
به زودی تکنولوژی به قدری پیشرفت خواهد کرد که دیگر نیازی به پول نقد و یا کارت اعتباری نیست و از طریق گوشی موبایل هزینه ها پرداخت می شود.
 
کلید
به زودی درب منزل و خودرو، بدون کلید و با دستورات صوتی، اثر انگشت و یا سنسورهای حساس باز و بسته می شوند.
 
سیم
 سیم ها معمولا پس از مدتی خراب می شوند و یا اتصالی می کنند؛ به زودی همه دستگاه ها از طریق وای فای و بدون سیم کار خواهند کرد.
 
اتومبیل های برقی
 به زودی اتومبیل هایی که با سوخت بنزین و گاز کار می کنند جای خود را به اتومبیل های برقی خواهند داد.
 
موس
در آینده ای نزدیک با لمس کردن صفحه مانیتور ،فایل های مورد نظر را از روی سیستم انتخاب خواهیم کرد.
 
سرنگ تزریق
کسانیکه از آمپول می ترسند خوشحال باشند چراکه بزودی این وسیله درد آور جمع می شود و دارو مورد نیاز از طریق منافذ پوستی وارد بدن خواهد شد.

​​