فناوری اطلاعات

درگاه‌های پرداخت علی‌پی و وی‌چت تراکنش‌های ارز دیجیتال را ممنوع می‌کنند

منبع: ارز دیجیتال
در پ‍ی اطلاعیه‌های اخیر منتشر شده در خصوص ICOها و ارزهای دیجیتال از جانب چین، سیستم‌های خدمات پرداخت با تلفن همراه چینی وی چت پی (WeChatPay) و علی پِی (Alipay) که به ترتیب متعلق به شرکت‌های تستنت و علی‌بابا هستند، اعلام کردند که سیاست‌هایشان همسو با تنظیم‌کنندگان مقررات خواهد بود.
 
بر اساس گزارش‌های روز گذشته، این دو شرکت پیشگام در زمینه خدمات پرداخت اذعان داشتند که با سازمان‌های دولتی جهت نظارت بر معاملات ارزهای دیجیتال همکاری نزدیک خواهند داشت.
 
همچنین بر اساس گزارش اخیر کوین دِسک، پنج سازمان نظارتی رده بالای چینی از جمله بانک خلق چین و کمیسیون تنظیم مقررات بانکداری این کشور علیه هر گونه جذب سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های تجاری مرتبط با ارز های دیجیتال، هشدار دادند.
 
زمان زیادی از انتشار این اخبار نگذشته بود که شرکت تنسنت، پایه گذار سرویس وی چت پِی، اعلام کرد این سرویس با سه اقدام اساسی برای تنظیم هرگونه پلتفرم «مشکل ساز» که مرتبط با ICO ها و ارزهای دیجیتال باشد، تجهیز شده است.
 
این  غول فناوری در ادامه اظهار داشت آن دسته کاربرانی که از سرویس وی چت پِی برای انجام هرگونه معاملات مربوط به ارز دیجیتال استفاده می‌کنند را از ارائه خدمات منع خواهد کرد. همزمان با این اقدام، تنسنت، علاوه بر نظارت روی معاملات روزانه، خطرات مربوط به هرگونه معامله مشکوک را رصد کرده و مورد ارزیابی قرار خواهد داد.
 
شرکت Ant Financial که وابسته به گروه علی‌بابا (Alibaba) بوده و مالک شبکه بزرگ پرداخت آنلاین و تلفن همراه علی پِی است، در یک مصاحبه اختصاصی با BJ News (خبرگزاری محلی مستقر در پکن) اذعان داشت؛ بسته به شرایط، حساب افرادی که در معاملات ارز دیجیتال دخیل هستند، در سرویس علی پی (Alipay) محدود شده و یا به طور دائم قطع خواهد شد.
 

​​