فناوری اطلاعات

هیات مقررات زدایی از تغییر شیوه اعطای ای نماد منصرف شد

منبع: فناوران
موضوع «مجوز نماد اعتماد الکترونیکی» برای دریافت درگاه پرداخت بانکی، از دستور کار هیات مقررات زدایی خارج شد.
 
پس از جنجال فراوان بر سر طرح موضوع «مجوز نماد اعتماد الکترونیکی» در هیات مقررات زدایی، این طرح از دستور کار خارج شده است.
براساس این گزارش هیات مقررات زدایی وزارت امور اقتصاد و دارایی تلاش کرد تا رویه دریافت ای نماد را تغییر دهد و در این راه با مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، سازمان نظام صنفی رایانه ای و اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی وارد مشورت شد. اما در نهایت طرح آماده شده، نه تنها رویه را آسان نکرد که کسب و کارها را مجبور می ساخت علاوه بر مراجعه به مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، از نهاد دیگری نیز مجوز بگیرند. طرحی که قرار بود روز گذشته در هیات مقررات زدایی به رای گذاشته شود.
اما این موضوع با اعتراض کسب و کارها روبرو شد و سازمان نظام صنفی رایانه ای نیز در نامه ای خواستار تغییر این طرح شد. 
در نهایت مسوولان وزارت اقتصاد به نمایندگان بخش خصوصی اعلام کردند که با توجه به اعتراضات، این طرح از دستور کار هیات مقررات زدایی خارج شد. 
روز گذشته نیز قرار بود این هیات برای تصمیم گیری درباره نحوه صدور ای نماد جلسه داشته باشد که با توجه به خارج شدن طرح از دستور، این جلسه نیز برگزار نشد.
روز گذشته و هم زمان با لغو جلسه هیات مقررات زدایی، مرکز توسعه تجارت  الکترونیکی در اطلاعیه ای تاکید کرد که دریافت اینماد جهت اخذ درگاه بانکی الزامی است. موضوعی که همچنان مورد اعتراض و اختلاف بخش خصوصی است.
 

​​