فناوری اطلاعات

تلاش مجلس برای پیوستن دستگاه ها به دولت الکترونیک

منبع: ایسنا
«عزم جدی کمیته مخابرات مجلس همراه کردن همه قوا و دستگاه‌هایی است که باید به دولت الکترونیک بپیوندند.»
رمضانعلی سبحانی‌فر رییس کمیته مخابرات مجلس با بیان مطلب فوق گفت: با پیگیری های انجام شده، سازمان شهرداریها و دهیاری‌ها به سامانه جامع مرکز ملی تبادل اطلاعات متصل می شوند.
رمضانعلی سبحانی‌فر رییس کمیته مخابرات مجلس  با بیان اینکه تلاش برای متقاعد کردن ناجا برای پیوستن به این سامانه  ادامه دارد، افزود: در مذاکراتی که با ناجا داشتیم در تلاش هستیم این نیرو را برای پیوستن به سامانه جامع مرکز ملی تبادل اطلاعات متقاعد کنیم البته قوه قضاییه نیز هنوز به این سامانه نپیوسته است که در صددیم با تشریح ابعاد و مزیت‌های سامانه مذکور و اطمینان دادن درباره عدم تداخل کاری قوای مجریه و قضاییه، این قوه را نیز برای پیوستن به این سامانه متقاعد کنیم.
 
وی ادامه داد: در برنامه زمانبندی یک ماهه جلسات دولت الکترونیک در کمیته مخابرات کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه خواهد داشت و  امیدواریم تا پایان سال ۱۳۹۷ همه قوا و دستگاه‌های دولتی، حکومتی و عمومی را به پیوستن به این سامانه متقاعد خواهیم کرد.
 
سبحانی‌فر یادآور شد: موضوع دولت الکترونیک جزو تکالیف قانون برنامه ششم توسعه است که به تازگی در دستور کار جدی کمیسیون صنایع و معادن قرار گرفته است. به اشتراک گذاشتن داده‌ها و اطلاعات سامانه‌های دستگاه‌های اجرایی، عمومی و قضایی در سامانه جامع مرکز ملی تبادل اطلاعات از تکالیف همه دستگاه‌هایی است که به اشکال مختلف با ارباب رجوع سر و کار دارند. در نشست هایی که به صورت مرتب با دستگاه‌های مسئول داریم در جریان روند اشتراک‌گذاری‌ها قرار گرفته و به آنان تاکید می‌کنیم که در دوره زمانی مشخصی به این سامانه متصل شوند.
 
نماینده مردم سبزوار در مجلس متذکر شد: با فراگیر شدن دولت الکترونیک بین دستگاه‌ها و نهادهای مربوطه  امضاهای طلایی و سوء استفاده‌های اداری و مالی تا حدود بسیار زیادی کاهش خواهد می‌یابد.

​​