رگولاتوری

وزیر ارتباطات: زندگی و جان مردم به ارتباطات بستگی دارد

وزیر ارتباطات با اشاره به سفرهای استانی‌اش دریک سال گذشته، گفت: در این سفرها در جاده‌هایی تردد کردیم که دارای ارتباط نبودند و به همین علت بسیاری از هموطنان جان خود را به دلیل عدم دسترسی به امداد از دست داده‌اند و این نشان می‌دهد که در دنیای امروز زندگی و جان مردم به ارتباطات بستگی دارد.
 
محمدجواد آذری جهرمی، با اشاره به اینکه به عنوان وزارت ارتباطات ایجاد ارتباطات با کیفیت در تمام کشور را وظیفه خود می‌دانیم، تصریح کرد: البته برخی افراد ایجاد ارتباط در کل کشور را ناصواب می‌دانند اما باید تمام جوانب این کار دیده شود و تلاش کنیم با کمک یکدیگر نکات مثبت توسعه ارتباطات را افزایش دهیم و تبعات منفی آن را کم کنیم.
 
وی با تاکید به اینکه خدمات نیز باید جدا از ارتباطات به روستاها و مناطق محروم ارائه شود، افزود: در یک سال گذشته در ۱۲۵۰ روستا خودپرداز نصب شده است که روستاییان بسیاری بدون اینکه کیلومترها تردد کنند خدمات مالی مورد نیاز خود را دریافت می کنند.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که در آیین پایانی مسابقه عکس «همه جا در دسترس» سخن می‌گفت، با اشاره به اینکه یکی از اهداف برگزاری این جشنواره گزارش خدمات ارائه شده به مردم است، گفت: زبانی بهتر از زبان هنر برای ارائه گزارش اقدامات انجام شده به مردم وجود ندارد و این گزارش از طریق قاب دوربین عکاسان هنرمند کشور انجام شد.
 
وی با تقدیر از وزرای پیشین ارتباطات از ابتدای انقلاب تاکنون، افزود: در یک سال گذشته تلاش کردیم که هر آنچه که از گذشتگان به ما رسیده است را به خوبی پیش ببریم و هم اکنون در ۱۲۴۲ شهر کشور به طور صددرصد خدمات پهن باند ارائه می‌شود و در روستاها و مناطق محروم نیز با ضریب نفوذ ۵۴ درصد ارتباطات است.
 
آذری جهرمی ادامه داد: یکی از اهداف این مسابقه استفاده از هنر برای ترویج کاربردهای فناوری اطلاعات است.
 
وی افزود: فناوری اطلاعات در دنیا باعث تحول دیجیتال شده است و ما نیز برای رسیدن به ایران دیجیتال فناوری اطلاعات را در همه عرصه‌ها پیگیری می‌کنیم.
 
آذری جهرمی تصریح کرد: ظرفیتی بالاتر از ظرفیت هنر برای معرفی و فرهنگ‌سازی زیرساخت‌ها و کاربردهای فناوری اطلاعات وجود ندارد و می‌توانیم با دید تیزبین، نگاه هنری و لطیف این مسیر را به پیش ببریم.
 
وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در بهتر ارائه کردن گزارش اقدامات انجام شده، افزود: باید از ظرفیت بی‌نظیر اهالی هنر و فرهنگ کشور برای فرهنگ‌سازی و گزارش عملکرد در این حوزه استفاده کنیم.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به برگزاری نشستی که مدتی پیش با طنزپردازان داشته است، خاطر نشان کرد: در این نشست طنزپردازان نکات خوبی را با کلام انتقادی و طنز مطرح کردند که ظرایفی در آن وجود داشت که ما تاکنون کمتر متوجه این نکات شده بودیم و این از ویژگی‌های زبان گویای هنر است که مشکلات را طوری مطرح می کند که بهتر درک و فهمیده شود.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه «همه جا و همه وقت در دسترس» شعار وزارت ارتباطات در دولت است، گفت: از برنامه‌های وزارت ارتباطات در دسترس بودن و استفاده همه مردم از فناوری اطلاعات است که این کار بخشی از حقوق شهروندی نیز محسوب می شود.

​​