تلفن همراه

فناوری‌های جدید پرچمداران به میان رده‌ها رسید

منبع: ایسنا
به‌نظر می‌رسد که سامسونگ قابلیت و فناوری‌های جدید پرچمدارانش را به گوشی‌های میان‌رده خود نیز خواهد آورد.
 
به گزارش The Verge، دی جی کوه - مدیرعامل بخش موبایل شرکت سامسونگ - در مصاحبه‌ای با شبکه CNBC از تغییر و تحولات این شرکت کره‌ای سخن گفته است تا بتواند تعداد بیشتری از مشتریان و کاربران را در سراسر جهان به خود جذب کند.
 
بر اساس این گزارش‌ها، می‌توان دریافت که فناوری و قابلیت‌های جدید در پرچمداران سری گلکسی نوت و سری گلکسی اس را به گوشی‌های ارزان‌تر و میان‌رده همچون گلکسی آ منتقل کند.
 
یکی از دلایلی که به‌نظر می‌رسد سامسونگ را در اتخاذ این تصمیم هدایت کرده است، کاهش ۲۰ درصدی در میزان فروش موبایل در طول مدت سه ماهه دوم سال جاری ۲۰۱۸ میلادی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته است که به گفته مسئولان سامسونگ، موجب کاهش سودآوری و درآمدزایی این شرکت نیز شده است.
 
گوشی‌های پرچمدار بدون شک به دلیل فناوری و قابلیت‌های پیشرفته‌ای که دارند، قیمت بسیار بالاتری نسبت به سایر گوشی‌های هوشمند میان رده و پایین رده دارند که همین مساله با توجه به بحران‌های اقتصادی موجب شده است کاربران کمتر استطاعت مالی برای خریداری و تهیه آن‌ها را داشته باشند.
 
از دیگر رقبای قدرتمند سامسونگ می‌توان به هواوی، شیائومی، اوپو و ویوو در سال‌های اخیر اشاره کرد که علاوه بر قابلیت‌های کامل و پیشرفته، قیمت بسیار پایین‌تری نسبت به سامسونگ داشته و موجب شده‌اند خیل عظیمی از کاربران بخصوص از قشر ضعیف و متوسط به سمت و سوی تهیه این برندهای چینی روی بیاورند.
 
همین امر همچنین باعث شد که شرکت چینی هواوی بزرگترین و معروف‌ترین شرکت تولیدکننده موبایل یعنی اپل را نیز از صدر جدول پرفروش‌ترین‌ها به جایگاه دوم تنزل داد.
 
بازارهای نوظهور و نوپایی همچون هندوستان و جنوب شرق آسیایی از برندهای چینی با قیمت پایین استقبال بیش‌تری کردند، بنابراین انتقال فناوری و قابلیت‌های جدید به گوشی‌های گلکسی آ می‌تواند بسیار مقرون به‌صرفه باشد تا نظر خیل عظیمی از کاربران را به سمت و سوی خود جذب کند.
 

​​