تلفن همراه

وزیر ارتباطات: حذف آبونمان تلفن ثابت موجب خسارت شدید به روند توسعه و خدمت‌رسانی شرکت مخابرات ایران می شود

مهندس محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سفر به استان آذربایجان غربی ضمن اشاره به ابلاغ رای دیوان عدالت اداری مبنی بر حذف آبونمان تلفن ثابت به شرکت مخابرات ایران گفت: فرایند قانونی و روال اجرایی این مورد توسط مخابرات در حال پیگیری و پیاده سازی است، اما اجرای آن باعث ایجاد وقفه در توسعه ونگهداری شبکه مخابراتی کشور خواهد شد.
 
به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شرکت مخابرات ایران، وزیر ارتباطات در جلسه شورای اداری شهرستان اشنویه افزود: حکم دیوان عدالت اداری توسط سازمان تنظیم مقررات به شرکت مخابرات ایران ارسال شده است.
 
وی ضمن تاکید بر اجرای مصوبه دیوان عدالت اداری توسط شرکت مخابرات ایران در نقد مصوبه دیوان عدالت اداری افزود: این تصمیم، تاثیر بسیار بزرگی بر درآمدهای حاصله شرکت مخابرات ایران در حدود مبلغ ۸۰۰ میلیارد تومان دارد و در وضعیتی که شرکت مخابرات ایران در حال اجرای طرح های توسعه است و با توجه به تورم روز افزون در هزینه های ارزی و خدماتی، موجب کند شدن فرایند توسعه به صورت ملموس و ایجاد مشکلات بسیاری در پرداخت حقوق کارکنان شرکت مخابرات ایران خواهد شد. 
 
مهندس جهرمی با اشاره به حذف آبونمان از قبض تلفن ثابت گفت: هرچند در ظاهر حذف این آبونمان به نفع مردم و مشترکین است، اما اثر اجرایی این حکم با توجه به مدل های اقتصادی موجود، موجب کند شدن فرایند توسعه و خدمت رسانی به مردم خواهد شد.
 
وی با اشاره به سابقه چندین ساله دریافت آبونمان در تلفن ثابت افزود: آبونمان چیزی نبوده که امروز و دیروز گرفته شود و از سال ها پیش روال‌هایی در صورت‌حساب مشترکان همواره لحاظ می‌شد، البته مشکلاتی در این روال‌ها وجود داشته اما برای حل این مشکلات شاید می‌شد راه‌حل‌های بهتری ارایه کرد.

​​