لبه تکنولوژی

پتنت خودروی خودران "پلیس" توسط موتورولا ثبت شد

شرکت "موتورولا" (Motorola) به تازگی پتنت یک خودروی خودران را به ثبت رسانده‌ است که عملکرد یک افسر پلیس را دارد و قادر به شناسایی مظنونین حامل مواد مخدر،اسلحه و الکل است.
 
به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی‌میل، به زودی مجرمین با استفاده از خودروی خودران "پلیس" و به وسیله آنالیز تنفسی شناسایی و دستگیر خواهند شد.
 
 
شرکت "موتورولا"( Motorola) موفق به ثبت پتنت یک وسیله نقلیه خودران شده است که می‌تواند وجود الکل، اسلحه و مواد مخدر را تشخیص دهد.
 
موتورولا اعلام کرد: از آنجا که دستگیری مجرمین برای کارهای خلاف‌ کوچک، پیچیده و وقت‌گیر است، انجام این‌ کارها با استفاده از این خودروی سریع‌تر پیش خواهد رفت. زمان افسران پلیس نیز آزادتر خواهد شد.
 
با استفاده از این خودرو، از مظنونین، عکس‌برداری شده و از طریق فرآیند "تشخیص چهره" تصویر آن‌ها در پایگاه اطلاعاتی پلیس جست‌وجو می‌شود.
 
 
 
 
 
 
پس از اینکه چهره مظنون پردازش شد، اقدامات قانونی مرتبط صورت خواهد گرفت.
 
به عنوان مثال، اگر حمل مواد مخدر یا سلاح در فردی شناسایی شود، یک قاضی که با سیستم ارتباطی خودرو در ارتباط است، ممکن است حکم بازرسی و تفتیش خانه مظنون را صادر کند.
 
توانایی صدور حکم تفتیش بعد از بازرسی مظنون در زمانیکه داخل خودرو است، موجب صرفه‌جویی قابل توجهی در زمان می‌شود و احتمال اختلال در شواهد و مدارک را به حداقل می‌رساند.
 
سال گذشته، "موتورولا" پتنت یک تلفن همراه را به ثبت رساند که با استفاده از افزایش حرارت صفحه، قادر به تعمیر خود بود.
 
فرآیند تعمیر گوشی با استفاده از ماده "پلیمر" صورت می‌گرفت. زیرا پلیمر ماده‌ای است که می‌تواند به هنگام افزایش دما تغییر شکل بیابد و دوباره به حالت اولیه خود بازگردد.
 
این پتنت نیز در آمریکا به ثبت رسید و به کاربران این امکان را می‌داد که با استفاده از یک اپلیکیشن، مشخص کنند که دقیقا کدام قسمت صفحه نمایشگر موبایل آسیب دیده است.

​​